Britský premiér Cameron označil předsedu labouristické strany za přítele Hamásu

Britský premiér Cameron označil předsedu labouristické strany za přítele Hamásu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
04 / 05 / 2016, 20:00

Těsně před místními volbami ve Velké Británii stoupá napětí mezi lídry konzervativců a labouristů.

Politické napětí ve Velké Británii v předvečer místních voleb stoupá. Po skandálu s antisemitismem ve vlastních řadách, který v současné době řeší labouristé, se do předsedy opoziční strany Jeremyho Corbyna pustil britský premiér a šéf konzervativců David Cameron. Nazval jej ,,přítelem Hamásu, známé palestinské teroristické organizace.

Dva politikové, kteří si v poslední době nemohou přijít na jméno - britský premiér David Cameron a předseda labouristů Jeremy Corbyn. Labouristická strana se nyní nachází ve velké krizi, na niž mají vliv i neskrývané antisemitské výroky některých členů strany, a to i vysokých představitelů (bývalý dlouholetý starosta Londýna Ken Livingstone). Labouristický předák Corbyn řeší tento skandál pozastavováním členství, kdy takto bylo minulý týden stranicky postiženo padesát členů.

Vzájemná averze dvou vrcholných britských politiků nyní přerostla do verbální války. Při jednání britské Dolní sněmovny (House of Commons) prohlásil Cameron o Corbynovi v souvislosti s antisemitismem v řadách labouristů, že je ,,přítelem Hamásu". Poté doplnil, že Corbyn má přátele i v hnutí Hizballáh.

To předseda labouristů odmítl, když oponoval, že neschvaluje ani jednu z těchto organizací a přátelé tam nemá. Cameronovi opáčil, že by měl i on zahájit vyšetřování možného výskytu rasistických tendencí ve vlastní straně.  Corbyn navíc zkritizoval kampaň konzervativců, když obvinil kandidáta na londýnského starostu Zaca Goldsmithe z toho, že ,,systematicky očerňuje" svého soupeře Sadiqa Khana, který kandiduje právě za labouristy.

O tom, jak nakonec dopadne boj dvou znesvářených stran, rozhodnou britští voliči již zítra.

Zdroj: telegraph.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace