Brusel se obává teroristických útoků o ramadánu. Cílem mohou být nemocnice a restaurace

Brusel se obává teroristických útoků o ramadánu. Cílem mohou být nemocnice a restaurace
Popisek: Ilustrační foto
13 / 06 / 2016, 17:00

Podle belgické policie hrozí v zemi další vysoké riziko teroristických útoků a to během muslimského ramadánu.

Hrozba teroristického útoku se týká především Bruselu a policie upozorňuje občany i bezpečnostní složky, aby byly "extrémně ostražití". Teroristé by mohli údajně zaútočit v blízkosti nemocnic a především na zahrádkách před restauracemi. Zdroj: demorgen.be

Muslimský postní svátek ramadán začal minulý týden a potrvá až do 4. července. V zemi je vyhlášen předposlední třetí stupeň nebezpečí teroristického útoku. Pokud získá policie další konkrétnější informace, vyhlásí nejvyšší stupeň a povolá k zajištění bezpečnosti města až 1500 vojáků. Kolem strategických cílů včetně některých zastupitelských úřadů nehrozí tak vysoké riziko útoku. 

Islámský stát vyzval k útokům v EU a USA právě během ramadánu. Vzkaz povzbuzující k útokům na vojenské a civilní cíle poslal mluvčí IS abú Muhammad Adnání už 22. května.

Belgie je v přepočtu na počet obyvatel západoevropskou zemí s největším podílem svých občanů bojujících v Sýrii či v Iráku. Odhady přesných počtů se různí, renomovaná analytická a bezpečností organizace Soufan Group loni v prosinci ve své zprávě hovořila o 470 lidech.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace