Bruselské letiště Zaventem je připraveno záhájit částečný provoz

Bruselské letiště Zaventem je připraveno záhájit částečný provoz
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: letiště Zaventem
03 / 04 / 2016, 15:15

Na bruselském letišti Zaventem bude s platností od neděle 3. 4. částečně obnoven provoz. Podařila se relativně rychle opravit odletová hala a zprovoznit nákladní doprava. Ředitel společnosti Brussels Airport na tiskové konferenci řekl, že plný provoz bude zahájen až za několik měsíců. Záleží na konečné dohodě s bezpečnostními pracovníky - odboráři, kteří trvají na svých požadavcích, aby byla zvýšena bezpečnost na letišti důkladnější kontrolou zavazadel zejména v odletové hale.

Bruselské letiště Zaventem, které se stalo terčem teroristických útoků, při nichž zahynulo 30 lidí, obnoví prozatím částečně svůj provoz. Sdělil to na tiskové konferenci ředitel společnosti Brussels Airport Arnaud Feist. Z Bruselu mají odletět v neděli tři linky. Uvedení letiště do plného provozu je potom plánováno až za několik měsíců.

Částečné znovuotevření letiště je kompromisním řešením, neboť naráželo na stávku bezpečnostních letištních pracovníků - odborářů, kteří chtějí po vládě větší a systematičtější kontrolu zavazadel na letišti. Ve čtvrtek 31. 3. byl nabídnut odborářům ze strany ministerstva vnitra kompromisní návrh v této záležitosti, byl však promptně zamítnut. O několik dnů později souhlasili bezpečnostní pracovníci - odboráři s tím, aby byl provoz letiště alespoň částečně zprovozněn. To se také počínaje dneškem stalo.

Právě kvůli průtahům v jednání mezi odpovědnými úřady a letištními odboráři se částečné znovuotevření letiště zpozdilo, i když bylo podle ministerstva vnitra technicky připraveno již před několika dny. 

Rušné bruselské letiště bylo uzavřeno od 22. 3. Necelé dva týdny od té doby je zprovozněna odletová hala, která je nyní připravena alespoň na částečné odbavování. Ředitel letiště Feist počítá s tím, že pokud vše půjde podle plánu, plný provoz by měl nastat na začátku letní sezóny.

 

Zdroj: Novinky.cz, lesoir.be

 

 

Tagy článku