Bruselský starosta varuje: Všechny naše mešity jsou ovládány salafisty. Ví to každý

Bruselský starosta varuje: Všechny naše mešity jsou ovládány salafisty. Ví to každý
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: mešita
24 / 03 / 2017, 18:00

Bruselský starosta Yvan Mayeur poskytl rozhovor deníku De Morgen rok po teroristických útocích na letiště Zaventem a stanici metra Maalbek.

Mayeur v rozhovoru pro deník De Morgen prohlásil, že všechny mešity ve městě ovládají salafisté. ,,Každý ví, že všechny mešity v našem městě jsou v rukou salafistů," řekl Mayeur. ,,Potřebujeme tento stav změnit, nově vzniknuvší mešity musí respektovat naše demokratická pravidla. Vláda je musí dostat pod svou kontrolu," uvedl dále bruselský starosta.

Čtěte také: Německo má bezpečnostní problém s mešitami

Na druhé straně Mayeur v interview řekl, že i přes tento alarmující stav není Brusel ,,hlavním městem" džihádismu. Ten se však Bruselem šíří. Jako jeho hlavní centra označil mimo jiné města Antverpy, Vilvoorde, nechvalně známou čtvrť Molenbeek a sever Bruselu. Mayeur prohlásil, že terorismus jako takový není problémem jen Bruselu, ale celé Evropy.

Čtěte také: Rodiče odmítli poslat svého syna na exkurzi do mešity, stanou před soudem

,,Terorismus je problém, který se týká Evropy jako celku. Nezapomínejme, co se stalo v Paříži, Nice nebo Berlíně. Kdyby byl problém terorismu pouze záležitostí Bruselu, už by byl dávno vyřešen," uvedl Mayeur. Podle bruselského starosty by se měli lidi obávat nejen zradikalizovaných mladíků, ale extrémismu obecně. Mayeur v rozhovoru prohlásil, že žijeme ve světě, v němž postupně radikalismus narůstá. Lidi jako Donald Trump či Marine Le Penová jsou podle Mayeura také extrémisté.

 

psali jsme:

Rumuni protestují proti výstavbě mešity. "Rumunsko není turecká provincie"

 

Zdroj: politico.eu

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.