Brutální masakr mezi uprchlíky v Německu. Útočník z Eritreje ukousnul oběti ze Somálska části obličeje

Brutální masakr mezi uprchlíky v Německu. Útočník z Eritreje ukousnul oběti ze Somálska části obličeje
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Christoph Scholz|Popisek: Ilustrační foto
14 / 10 / 2016, 17:45

Ke krvavému a mimořádně brutálnímu útoku došlo minulý pátek večer ve městě Schlüchtern nedaleko Frankfurtu nad Mohanem.

Místní obyvatelé v Obertorstraße v pátek kolem 22 hodiny zavolali policii, protože z jednoho bytu se ozývaly hlasité výkřiky. Policisté po příjezdu museli vyrazit domovní dveře a v bytě nalezli znetvořeného muže a dalšího zakrváceného mladíka. Muže zatkli a zraněného převezli do nemocnice.

V policejní zprávě, která byla zveřejněna v pondělí, však bylo pouze uvedeno, že došlo k "incidentu mezi dvěma mladíky v Schlüchternu". Ve skutečnosti se však jedná o případ mučení a neuvěřitelné brutality. Když se po podrobnostech případů dotazoval státního zástupce Jürgena Heinze z Hanau deník Osthessen, tak ten listu uvedl, že pachatel svojí oběti ukousnul části obličeje - uši, rty a oční víčka, poté ji propíchl oči. Zdroj: eurozpravy.cz

Obětí je 18 letý uprchlík ze Somálska, kterého napadl o rok starší žadatel o azyl z Eritreje. Příčina sporu je nejasná, i když žalobce tvrdí, že nelze vyloučit „rituální" prvky útoku. Život napadeného není v ohrožení, ale zůstává v hlubokém šoku a své okolí prý vůbec nevnímá.

Útočník byl obviněn z napadení a pokusu o zabití, žalobce ale nevylučuje, že se obvinění mohou ještě rozšířit na pokus o vraždu. „Vyšetřující orgány nikdy předtím takovou formu násilí nezažily. Oběť byla krutě znetvořená a musí počítat s trvalým poškozením. Není jasné, zda bude muž trvale oslepen," uvedl policejní mluvčí. Místní lidé popsali údajné pachatele jako "pěkné a klidné muže".


Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Christoph Scholz

Tagy článku