Brutální zásah německých policistů proti odpůrcům přistěhovalců v Hamburku

Brutální zásah německých policistů proti odpůrcům přistěhovalců v Hamburku
Popisek: ilustrační foto
13 / 09 / 2015, 12:45

A naopak pokojná demonstrace pro podporu uprchlíků, které se zúčastnilo 14 tisíc lidí.

Včera 12. září skupina pravicových radikálů demolovala město, výtržníci házeli kameny na projíždějící vlaky a proti policistům použili pepřový sprej. Proti radikálům musela zasahovat německá policie s vodními děly a slzným plynem. Kvůli nepokojům musela být uzavřena jedna z vlakových stanic.  

K nepokojům došlo zřejmě i proto, že anti-imigrační pochod úřady zrušily. Server RT uvedl, že při policejním zákroku byl na zem sražen "zdánlivě nevinný přihlížející" a policie k němu odmítla pustit zdravotníky.

Podívejte se na záběry RT zveřejněné na YouTube:

Naopak na protirasistické manfestaci na náměstí před radnicí byl klid a tisíce lidí volaly "po kulturní rozmanitosti a toleranci." Socální demokratka Carola Veitová řekla: „Nechceme nácky, nechceme chuligány a nechceme rasisty,“ pro deník Bild am Sonntag.

Demonstrace síly německé policie je vidět na následujícím videu  

Po celém Německu neprobíhají jenom demonstrace na podporu azylové politiky německé vlády, ale také demonstrace proti uprchlíkům:

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.