Brzy nadejde Swexit, prohlásil ,,odbojný" švédský poslanec

Brzy nadejde Swexit, prohlásil ,,odbojný&quote; švédský poslanec
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: švédská vlajka
03 / 04 / 2017, 16:00

Peter Lundgren, známý poslanec Švédských demokratů, řekl, že se blíží Swexit - vystoupení Švédska z EU.

Poslanec Peter Lundgren řekl, že Švédsko je připraveno do konce dekády následovat Velkou Británii a opustit EU. Lundgren, který reprezentuje sílící antiimigrační stranu Švédských demokratům, se domnívá, že brzy nadejde čas referenda, které podobně jako ve Velké Británii nakonec rozhodlo o vystoupení země ze svazku EU.

Pokud by se Švédští demokraté dostali k moci, iniciovali by podle Lundgrena opětovná jednání o členství Švédska o EU a o definitivním setrvání či vystoupení země v EU by pak rozhodli v referendu občané. ,,Po našem vítězství bychom připravili referendum, kde by lidé mohli vyjádřit svůj názor a já doufám, že v takovém případě bychom mohli následovat britský příklad," řekl k možnému vystoupení Švédska z EU Lundgren.

související: Stále víc Evropanů má EU plné zuby

Ten rovněž prohlásil, že ,,velmi mnoho" voličů by takové všelidové hlasování nyní přivítalo už kvůli tomu, že již dříve odmítali výzvy k přijetí Eura. Podle Lundgrena by teď tito lidé chtěli z EU vystoupit. ,,Moje strana, Švédští demokraté, stále sílí. Právě teď jsme nejsilnější politickou stranou v zemi, máme 27% podpory a rosteme dál. To je příčina toho, že švédští politikové byli tak dlouho naivní," prohlásil Lundgren. ,,Strkání hlav do písku není opravdu dobré řešení a můžeme vidět, že švédští lidé se pomalu probouzí, když vidí, že se tímto směrem nemůže dále pokračovat," uvedl politik Švédských demokratů.

Vzhledem k tomu, že Švédští demokraté jsou podle posledních průzkumů skutečně nejpopulárnější stranou, není Lundgrenova myšlenka referenda zdaleka nereálná.

 

psali jsme:

Zakročte proti migrantským gangům vojensky, žádá švédská protiimigrační strana

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace