Buď přijmete naše ,,osvícené hodnoty", nebo budete deportováni. Rakousko připravuje razantní opatření ohledně migrace

Buď přijmete naše ,,osvícené hodnoty&quote;, nebo budete deportováni. Rakousko připravuje razantní opatření ohledně migrace
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: rakouská vlajka
01 / 02 / 2017, 16:00

Rakouská vláda pod vedením kancléře Christiana Kerna připravuje rozsáhlý, pětatřicetistránkový dokument, který se týká problematiky migrace a muslimů.

V prvé řadě obsahuje požadavek na zákaz burek a hidžábů na veřejných místech, školách a soudech, což je mimo jiné jedno z ,,horkých" témat veřejné debaty v Rakousku. Toto opatření bylo učiněno dohodou napříč vládnoucí koalicí a je namířeno proti rostoucí podpoře FPÖ.

Migranti žijící v Rakousku budou muset podepsat tzv. integrační smlouvu a ,,prohlášení o hodnotách". Povinně se budou také zúčastňovat kurzu němčiny po dobu jednoho roku. Poté budou skládat jazykový test, který bude též povinný. Absolvují i test týkající se rakouských reálií, aby se zjistilo, do jaké míry se sžili se zdejším prostředím.

Důležitou součástí dokumentu je pasáž o ,,hodnotách" v níž se píše, že ,,ti, kteří nejsou připraveni přijmout ,,osvícené hodnoty" (Rakouska), budou muset opustit zemi".

Rakouský kancléř Kern zdůraznil, že nechce vytvářet takové podmínky pro migranty, aby měli pocit, že nejsou součástí rakouské společnosti. Je ovšem nutné splnit podmínky proto, aby se naopak stali plnohodnotnou součástí této společnosti.

 

psali jsme:

Zakažte už fašistický islám! Hřímá předseda rakouských Svobodných

Bitka mezi migranty na vídeňském nádraží. "Necítíme se tu bezpečně" stěžují si místní podnikatelé

 

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku