Buddhistický mnich měl auto nacpané pervitinem

Buddhistický mnich měl auto nacpané pervitinem
Autor: Flickr.com|Popisek: mnich
07 / 02 / 2017, 10:00

Pozoruhodný nález čekal na policisty, kteří zadrželi mnicha z Barmy.

Barmská policie zadržela v Rakhinském státě na seveozápadě země u hranic s Bangladéšem buddhistického mnicha, který měl v autě přes 400 tisíc tablet metamfetaminu (pervitinu).

To však nebylo zdaleka všechno. Policie totiž zjistila, že zadržený mnich ,,skladoval" 4 miliony těchto tablet v jednom místním klášteře. Na to přišla až po zatčení muže. Mnicha policie podle BBC zadržela v momentě, když se vozem vracel z města Maundo na hranici s Bangladéšem.

Úřady zatím nezveřejnily cenu zabavených drog. Pole OSN se však cena za jednu tabletu pohybovala v roce 2015 okolo dvou dolarů (asi 50 korun).

Barma je jedním z největších producentů drog v posledních letech, zejména opiátů či marihuany. Drogy jsou zde cenově dostupné a pašují se relativně snadno přes hranice. 

 

psali jsme:


Češka v Kambodži obviněna z výroby drog

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace