Šéf civilní rozvědky Petr Mlejnek se rozhodl rezignovat na svůj post

Šéf civilní rozvědky Petr Mlejnek se rozhodl rezignovat na svůj post
Autor fotografie: Cevro Institut|Popisek: Petr Mlejnek
31 / 08 / 2022, 07:00

Podle zdroje blízkého redakci SM měl šéf civilní rozvědky Petr Mlejnek v nejbližších dnech rezignovat, což se také potvrdilo. Mlejnkovo jméno bylo skloňováno v posledních týdnech prakticky na všech úrovních, nicméně ministr vnitra Vít Rakušan, který si jej vybral, za ním pevně stál.

Petr Mlejnek, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), oznámil, že rezignuje na svůj post, potvrdily se informace zdroje blízkého redakci SM.

O Mlejnkovi ještě v úterý jednali také lídři pětikoalice, kde se měly vyjasnit informace o stycích šéfa civilní rozvědky s obviněným podnikatelem Michalem Redlem, podezřelým z korupčního jednání v pražském dopravním podniku. Výsledek schůzky, která trvala až do pozdních večerních hodin, odmítli vedoucí představitelé stran jakkoli komentovat.

Od svého jmenování 8. července tohoto roku čelil Mlejnek tlaku, v poslední době i ze strany Pirátů, kteří otevřeně požadovali jeho výměnu, protože vrhal stín nedůvěry na celou vládu. Vládní jednota se tak kvůli Mlejnkovi rozdrolila. Na druhé straně za ním pevně stál ministr vnitra Vít Rakušan, který si jej vybral do funkce.

Sněmovní opozice, kterou tvoří hnutí ANO a SPD, se kvůli Mlejnkovým aktivitám v minulosti rozhodla vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, které se uskuteční zítra.

 

 

 

Tagy článku