Bude ukrajinský pluk Azov pomáhat Turecku proti Rusům?

Bude ukrajinský pluk Azov pomáhat Turecku proti Rusům?
Autor fotografie: By MrPenguin20 (Own work. Based on flag visible here.) [Public domain or Public domain], via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační obrázek
28 / 11 / 2015, 16:45

Podle ruských médií prohlásil jeden z hlavních představitelů ukrajinského dobrovolnického pluku Azov, že jsou ochotni pomoci Turecku v případě napadení Ruskem.

V lednu 2015 byl tento dobrovolnický prapor známý svou nenávistí k Rusům a naopak sympatiemi k neonacismu oficiálně jmenován plukem a je oficiálně nazýván "Pluk speciálních operací", s bojovými povinnostmi zaměřenými na průzkum, proti nepřátelským průzkumníkům, EOD a speciální operace. Oficiální ukrajinská místa popírají, že by pluk by nacistický, což ale pravidelně popírají fotografie jednotlivých členů pluku, pózujících s různými nacistickými symboly.

New volunteers for the Ukrainian interior ministry's "Azov" battalion take their oath of allegiance to their country during a ceremony in Kiev October 19, 2014. According to the battalion's commander, the volunteers will be headed to the frontlines in Eas

Andrej Biletsky v rozhovoru pro ukrajinská média prý řekl, že by bylo možné využít Azov na boj s Rusy v Sýrii, když je nyní na linii mezi Ukrajinou a vzbouřeneckými republikami příměří.

"S ohledem na ochlazení vztahů s Ruskem a na konflikt ruských a tureckých zájmů v Sýrii, je pro Turecko zcela logické hledat kontakt s Ukrajinou, a na Ukrajině s Tureckem, "řekl zakladatel pluku Azov Andrej Bilecki.

Zdroj: Nuclear News, LiveLeak.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.