Bude válka? Zítra má být vyhlášena tureckým parlamentem syrskému režimu oficiálně, píše na twitteru turecký zpravodajský kanál

Bude válka? Zítra má být vyhlášena tureckým parlamentem syrskému režimu oficiálně, píše na twitteru turecký zpravodajský kanál
28 / 02 / 2020, 15:00

V době, kdy se nebývale zostřuje konflikt v Sýrii, oznámil zpravodajský kanál Politic Türk na Twitteru, že zítra bude oficiálně tureckým parlamentem vyhlášena válka syrskému režimu.

Turecká invaze do severní Sýrie, která začala na podzim minulého roku, má vstoupit do další, tentokrát válečné fáze. Alespoň podle zpravodajského kanálu Politic Türk, který na svém Twitteru oznámil, že zítra, tedy v sobotu 28. února, má turecký parlament oficiálně vyhlásit válku syrskému režimu, v jehož čele stojí Bašár Asad, a kterého podporuje Rusko. To, jestli se tak skutečně stane, uvidíme zítra, jde zatím o nepotvrzenou informaci.

Twitter

Situace je ,,horká" v posledních dnech v severozápadní syrské provincii Idlib, kdy syrská armáda provedla vzdušné útoky na turecké pozice a zabila při tom 33 vojáků. Asadovou snahou je dostat tuto strategicky důležitou provincii Idlib nacházející se u hranic s Tureckem pod svou kontrolu.

Mluvčí ruské vlády Dmitrij Peskov již před několika dny prohlásil, že turecká vojenská operace, která by měla mířit v Idlibu proti legitimním syrským silám, respektive vládě, by byla v nastalém konfliktu nejhorším možným scénářem. Mohla by totiž eskalovat v regulérní válku mezi Sýrií a Tureckem, do níž by se zapojily s velkou pravděpodobností vedle Ruska i další velmoci.

S přiostřující se situací se dnes do ,,hry" vložil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a vyzval na mimořádné schůzce velvyslanců NATO syrské jednotky a jejich ruské podporovatele, aby ukončili ofenzivu v neuralgickém bodě konfliktu Idlibu. Stoltenberg rovněž apeloval na Rusko a Sýrii, aby respektovali mezinárodní právo. Generální tajemník NATO tak nepřímo v konfliktu podpořil Turecko, na popud Ankary bylo totiž Stoltenbergem svoláno toto mimořádné zasedání. Stoltenberg rovněž podotkl, že velvyslanci NATO prokázali na schůzce ,,jasné znamení solidarity" s Tureckem, a odsoudili vzdušné nálety provedené syrským režimem v Idlibu, při nichž zahynulo 33 tureckých vojáků.

 

Zdroj: politico.eu

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace