Bude z tajemníka SPD exemplární případ?

Bude z tajemníka SPD exemplární případ?
Autor fotografie: Screenshot YouTube
12 / 01 / 2018, 11:30

Tato kauza zřejmě jen tak neusne. Vyšetřovatelé údajné rasistické výroky Jaroslava Staníka evidentně berou velmi vážně.

Tajemníka SPD na základě trestního oznámení občanského aktivisty prověřují pro možné spáchání trestného činu v souvislosti s jeho výroky, které měly zaznít na půdě Poslanecké sněmovny. Údajně měl Židy, homosexuály a muslimy posílat do plynu – a zdá se, že policie je odhodlaná dopátrat se pravdy. Jak se nám podařilo zjistit ze zdrojů blízkých vyšetřování, podat vysvětlení už bylo minimálně šest svědků.

psali jsme: Středeční demonstrace: Okamura chválí policii, ministr vnitra žádá vysvětlení

Rozložení jejich svědectví by mělo být následující: dva přímo u incidentu nebyli, dva tyto konkrétní výroky buď přímo neslyšeli nebo je nemohou přesně potvrdit – a dva je údajně potvrdili v plném rozsahu. Jak se nám podařilo zjistit, vyšetřovatel před několika dny byl i v prostorách Poslanecké sněmovny, zřejmě zdokumentovat „místo činu“.

psali jsme: Bič na nepohodlné názory? Tomio Okamura už vymyslel plán

Na lehkou váhu případ nebere ani sama strana SPD – dá se tak usuzovat z toho, že předseda Tomio Okamura podle našich informací svému blízkému spolupracovníkovi platí kvalitního advokáta. Jedno je nicméně jisté – o celé kauze jsme neslyšeli naposledy.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace