Buďme prosím genderově vyvážení. I v londýnském metru

Buďme prosím genderově vyvážení. I v londýnském metru
Autor: pixabay.com|Popisek: londýnské metro
16 / 07 / 2017, 14:30

V londýnském metru už vás neosloví ,,dámy a pánové", ale pouze ,,dobré ráno či odpoledne všem".

Londýnské metro dospělo po desítkách let k rozhodnutí, že bude ,,genderově korektní" a už nebude ,,hlásit dámy a pánové", ale ,,dobré ráno všem". To je prý genderově neutrální sdělení. Navrhovanou změnu podpořil i kontroverzní londýnský starosta Sadiq Khan.  

Vládní orgán Transport for London odůvodňuje změnu tím, že chce, aby se cestující londýnského metra cítili ,,vítáni". Mnoha cestujícím se tato změna líbí a doufají, že ji budou následovat i podzemní dráhy předních evropských měst. A proč najednou přišla taková změna až teď? Je to jednoduché, metro podlehlo genderovému tlaku a všudypřítomné genderové ,,korektnosti", která na nás číhá prakticky všude.

Hlavním problémem genderu jako takového je fakt, že chce v mnoha případech zrovnoprávnit to, že co již zrovnoprávnit nelze, anebo co už zrovnoprávněné dávno je. Proto také nemůže být brán za seriózní vědu, ale spíš ideologii, a tak se podle toho chová. Tomuto tlaku evidentně londýnské metro podlehlo, aby nemohlo být nařčeno genderovými organizacemi z nerovného ,,zacházení".

Ukažme si podobný příklad v čekých podmínkách. Před nějakým časem se konala výstava výstava uměleckých aktů Karla Richtra v Akademii věd. Jeho cudné snímky vyvolaly bouři nevole a hysterii zejména ze strany Genderové expertní komory (ano, tak se organizace skutečně jmenuje) a feministických organizací, které označili Richrovy fotografie jako sexismus a ponižující, proto žena je zde vyobrazena toliko jako objekt mužské touhy. A navíc ve staroslavné Akademii věd. Ředitel však evidentně tlaku těchto organizací podlehl a výstavu zakázal. Genderová lobby zde zvítězila na celé čáře.

Všichni chtějí, aby existovaly rovné příležitosti ve společnosti, do nichž mohou stejně zasahovat muži a ženy. V některých případech tomu tak skutečně není. Genderová lobby však používá nejen v českých podmínkách demagogické argumenty, které se nezákladají na pravdě a vytváří pod pláštíkem domnělé nerovnoprávnosti tlak tam, kde reálný problém vlastně neexistuje.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace