Budou konečně trestáni kapesní zloději a ostatní, kteří nám znepříjemňují život?

Budou konečně trestáni kapesní zloději a ostatní, kteří nám znepříjemňují život?
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
21 / 01 / 2015, 20:15

21.1.2015 / Snad ano, centrální registr přestupků je na obzoru.

Prvním čtením v Parlamentu konečně prošel návrh na zavedení centrálního registru přestupků. Ten má do dvou let začít pomáhat vypořádat se s notorickými pachateli drobné kriminality. Novela počítá i se zvýšením pokut za opakované páchání některých přestupků.(zdroj: iDnes.cz)

O problémech se schvalováním registru jsme psali již 22.10.2014 v článku "Bude konečně centrální registr přestupků?"

Současný stav totiž stav neumožňuje efektivní boj s "drobnou kriminalitou". Přestože právě s touto kriminalitou se běžný občan s největší pravděpodobností setká nejčastěji.

Jsou to například drobné krádeže, méně závažné násilné činy apod. Tedy je to kriminalita, která se děje relativně často, ale kvůli neexistenci jednotné evidence přestupků její podstatná část uniká pozornosti a tím i možnosti účinného systémového řešení. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace