Budou mít psychiatři přístup do centrálního registru zbraní?

Budou mít psychiatři přístup do centrálního registru zbraní?
Autor fotografie: Pixabay/MakyFoto|Popisek: Budou mít psychiatři přístup do centrálního registru zbraní?
26 / 02 / 2015, 12:45

Ministerstvo vnitra plánuje, že by lékaři mohli mít k dispozici přímý vstup do centrálního registru zbraní. Mohli by tak zjistit, zda jejich pacienti mají zbrojní průkaz.

Jedná se o první reakci na útok šíleného střelce v Uherském Brodě, při kterém zahynulo osm nevinných lidí v místní restauraci Družba.

Podle statistiky Policejního prezídia ČR, ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, se počet držitelů zbrojních průkazů meziročně nemění. Ke dni 31.12.2014 vlastnilo zbrojní průkaz celkem 292 283 osob, což je pouze o 693 osob méně než na začátku roku ("Přečtěte si, kolik mají Češi doma zbraní")

V současnosti mají tyto informace jen praktičtí lékaři, ale specialisté nebo psychiatři nikoli. Na dotaz ČTK to včera uvedla Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra (zdroj: aktualne.cz)

Psali jsme také:

CCTV videa: terorismus, vražda, krádež i sexuální obtěžování

Kolik duševně nemocných se může změnit ve vraždící monstra?

Návod americké FBI jak přežít útok šíleného střelce

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.