Budou z bývalých kasáren další uprchlické tábory?

Budou z bývalých kasáren další uprchlické tábory?
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
08 / 08 / 2015, 10:30

Na českém území bylo zadrženo mnohonásobně více imigrantů, než se původně předpokládalo.

Uprchlické tábory v Bělé pod Bezdězem a Zastávce u Brna jsou již nyní přeplněné, i když je v nich průběžně navyšována kapacita. Nově se proto má otevřít další uprchlický tábor ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku, v Balkově na Plzeňsku a v Kostelci na Orlicku. Tato předem vytyčená místa ale stačit rozhodně nebudou. Proto musí vláda hledat místa pro imigranty i jinde.

Každé ministerstvo mělo předložit seznam nepoužívaných budov, kam by bylo možné uprchlíky umístit. Podle některých zdrojů uvedlo ministerstvo obrany na svém seznamu například vojenskou ozdravovnu v Hůrce nedaleko Lipna, nevyužívané kasárny v Rakovníku nebo kasárny ve Staré Vsi nad Ondřejicí.

Starostové měst a obcí, ve kterých se nacházejí bývalé vojenské objekty, se bojí toho, že právě v jejich městě další uprchlický tábor vznikne. Proto se snaží zjistit další informace přímo na odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra. Starosta Rakovníka poslal písemný dotaz, na který ministerstvo odpovědělo s tím, že o nových zařízeních pro imigranty neuvažuje. Bude prý pouze navyšovat kapacitu těch stávajících. Nicméně později se však ministerstvo dotazům novinářů na to, zda je pravda, že v rakovnických kasárnách imigranti nebudou, vyhnulo.

Ministerstvo vnitra také uzavřelo smlouvu se společností RPG byty Zdeňka Bakaly. Jednalo se o pronájem 20 ostravských bytů na 18 měsíců. Jsou určeny pro imigranty, kteří už azyl v ČR dostali. K dnešnímu dni je jich plná asi polovina.

 

Tagy článku