Budoucnost válek? ,,Nedobytný" minitank bude v terénu využívat virtuální realitu

Budoucnost válek? ,,Nedobytný&quote; minitank bude v terénu využívat virtuální realitu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: minitank
22 / 11 / 2017, 17:00

Revoluční minitank či obrněné vozidlo vzniká v rámci programu GXV-T (The Ground X-Vehicle Technology program). Na něm spolupracuje Americká výzkumná agentura DARPA s firmou Honeywell Aerospace. O vozidlo už projevila zájem US Army.

Americká výzkumná agentura DARPA v současné době pracuje na novém bojovém vozidlu či minitanku, které má být podle představy agentury ,,hbité, rychlé a chytré bojové vozidlo, jež budou například schopné se vyhnout nepřátelské raketě či ji odklonit nebo se samo chránit.

psali jsme: XM-808 Lockheed Twister: obrněné vozidlo s kloubem

Futuristické vozidlo, které bude určeno pouze pro jednoho vojáka, bude bez oken a místo nich využije pokročilou technologii rozšířené virtuální reality, která umožní vojákovi vidět, co se děje venku na bojovém poli. Hlavní předností vozidla tak budou interní displaye sloužící vojákovi jako ,,oči" v terénu. Na vozidle jsou navíc instalované kamery, které pořídí celkové pohledy bojového pole, a jež budou vyžívány palubními počítači k tomu, aby je spojily v jeden celistvý obraz.

Na rozdíl od ,,standardních" obrněných vozidel či tanků bude mít vozidlo od DARPY díky své konstrukci a velmi silné ocelové vycpávce schopnost zdolávat složité či nehostinné terény navíc s větší rychlostí. Vozidlo tak podle plánů zdolá hladce přes 95% veškerého dostupného terénu.

psali jsme: Top Gear: Test obrněného vozidla Marauder

,,Můžeme vložit jakoukoliv informaci na vizor (vozidla), který pomůže zlepšit situační přehled či vnímání řidiče," prohlásil Brian Aleksa, manažer ve společnosti Honeywell Aerospace.

Podle DARPY to jsou těžká, méně pohyblivá a dražší bojová vozidla či podobné platformy, které limitují schopnosti vojáků rychlé nasazení do akce a manévvrování v bojovém poli a plnit mise v různých prostředích. DARPA si od svého programu GXV-T, v němž minitank vzniká, slibuje, že pomůže se s těmito výzvami vyrovnat a jít jiným směrem, než jsou právě těžká a hůře manévrovatelná bojová vozidla.

psali jsme: Bojové vozidlo pěchoty ASCOD 2 se představilo na Dnech NATO

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace