Budu absolutně zděšená, pokud Le Penová vyhraje, řekla bruselská expertka na evropskou integraci

Budu absolutně zděšená, pokud Le Penová vyhraje, řekla bruselská expertka na evropskou integraci
25 / 03 / 2017, 12:00

Bruselská expertka na integraci EU má vážné obavy z možného vítězství Marine Le Penové v nadcházejících volbách.

Bruselská expertka na integraci EU a ředitelka Centra Roberta Schumana pro pokročilá studia Brigid Laffanová se obává vítězství předsedkyně Národní fronty Marine Le Penové. Podle ní, pokud by opravdu zvítězila v prezidentské volbě, by mohlo dojít ke zhroucení celého evropského projektu tak, jak byl budován po několik desítek let.

Čtěte také: Marine Le Penová vzkazuje: Evropané, probuďte se!

,,Jsem absolutně zděšená tím, že Le Penová může prezidentské volby vyhrát. Jestli se to stane, pak pokračování projektu EU bude v budoucnu nemožné," neskrývá své obavy Laffanová. Ta patří k těm, kteří považují možné vítězství Le Penové ve volbách za bezprostřední ohrožení EU jako celku.

Čtěte také:  Bývalý španělský premiér: Pokud Le Penová vyhraje volby, nastane kolaps EU

Na druhé straně se domnívá, že reálně předsedkyně Národní fronty nemá šanci vyhrát a svou kampaň spíše přetaví v konečný úspěch Emmanuel Macron. Podle Laffanové je každopáně rok 2017 pro celou EU klíčový i vzhledem k volbám, které ve Francii a Německu proběhnou.

,,Myslím si, že rok 2017 bude pro EU velmi důležitý, ale domnívám se, že nakonec pro ni bude dobrým rokem," myslí si bruselská expertka na integraci EU. Laffanová řekl, že je potřeba ve volbách, které se uskuteční zakrátko ve Francii i Německu říct, evropskému projektu jasné ano. 

 

psali jsme:

Šéfka Národní fronty Le Penová zahájila prezidentskou kampaň. Vrátím Francii zpět svobodu, slibuje

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.