Budu padesátkrát brutálnější než islamističtí teroristé, varuje filipínský prezident Duterte

Budu padesátkrát brutálnější než islamističtí teroristé, varuje filipínský prezident Duterte
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Rodrigo Duterte
28 / 04 / 2017, 07:30

Filipíny se potýkají v poslední době se zvýšenou aktivitou islamistů. Prezident Rodrigo Duterte jim proto vyhlásil nesmlouvavý boj.

Duterte se ,,proslavil" svou tvrdou kampaní proti drogovým dealerům, které chce úplně z Filipín vymýtit. Při tomto boji zemřelo rukou policie několik tisíc podezřelých , kteří nestanuli u soudu, za což Duterteho kritizují USA či lidskoprávní organizace.

Země však řeší v posledních měsících zvýšenou aktivitu islamistických teroristů ze skupiny Abu Sayyafa. Islamističtí fanatikové naposledy v únoru sťali německého zajatce a popravu pak zveřejnili na videu. Duterte ve světle posledních událostí vyhlásil islamistům a skupině Abu Sayaffa ,,nelítostný" boj.

Duterte promluvil na slavnostním zahájení sportovní akce a důrazně vzkázal islamistům, ať si s ním nezahrávají. Varoval islamistické teroristy, že bude ,,padesátkrát brutálnější" než oni, pokud se mu dostanou do rukou. ,,Jestli chcete, abych byl zvíře, jsem na to zvyklý. Jsme jedno. Dávám co proto, budu padesátkrát brutálnější než vy," vzkázal filipínský prezident islamistům.

Duterte prohlásil, že pokud mu přinesou mrtvého teroristu, ,,sní jeho tělesné orgány". ,,Dejte mi sůl a ocet a já sním jeho játra," pokračoval v bojovné rétorice Duterte. Dodal, že se tak stane tehdy, když se opravdu ,,naštve".

Filipínám se podařilo překazit v minulých dnech teroristický útok, který měly zorganizovat pobočky Islámského státu na Filipínách. Při razii byli zabiti čtyři islamisté včetně vyššího velitele v provincii Bohol. Země se dlouhodobě potýká s problémem unášených turistů a poprav, které má většinou na svědomí milice Abu Sayyafa.

 

psali jsme:

Filipínský prezident Duterte šokuje: Zabíjel jsem osobně kriminálníky, i když byli jen podezřelí

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.