Bulharská domobrana "loví" uprchlíky

Bulharská domobrana &quote;loví&quote; uprchlíky
Autor: Dinko Valev/Facebook screenshot
12 / 04 / 2016, 10:30

"Zastavování migrantů a upozorňování policie je naše občanská povinnost,“ tvrdí Organizace pro ochranu bulharských občanů.

Uprchlická krize nebere konce a některým Bulharům už proud běženců vadí natolik, že se snaží zasáhnout sami - tvoří skupinky občanské sebeobrany. Informaci zveřejnil server ceskatelevize.cz v článku z 11. dubna „Lovcům migrantů“ v Bulharsku roste obliba, uprchlíky svazují nebo urážejí"

Bulharská televize BTV zveřejnila záběry, na nichž leží na zemi tři svázaní migranti, jež podobná skupina zadržela v pohoří Strandža u tureckých hranic. Šéf bulharské pohraniční policie to označil za nezákonné, Bulhaři ale práci dobrovolníků spíš chválí.


Přesto bulharská pohraniční policie ocenila dobrovolnické hlídky za zadržení 23 uprchlíků poblíž turecké hranice, informoval zpravodajský portál Balkan Insight News. Zdroj: dailycaller.com

Skupiny občanské sebeobrany se do migrační krize zapojily začátkem roku. „Každý bulharský občan má právo jít do státního lesa. Zastavování migrantů a upozorňování policie je naše občanská povinnost,“ konstatovala Organizace pro ochranu bulharských občanů.

Celebritou se stal třeba 29letý Dinko Valev, který dříve prodával autobusové náhradní díly, ale teď „loví“ migranty. Podle BBC si získal přízeň Bulharů kvůli tomu, že zadržel skupinu dvanácti syrských mužů, tři ženy a dítě, které urážel, než na místo dorazila policie.

VIDEO: Bulharsky ,Postrach’ utečencov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace