Bulharská domobrana "loví" uprchlíky

Bulharská domobrana &quote;loví&quote; uprchlíky
Autor fotografie: Dinko Valev/Facebook screenshot
12 / 04 / 2016, 10:30

"Zastavování migrantů a upozorňování policie je naše občanská povinnost,“ tvrdí Organizace pro ochranu bulharských občanů.

Uprchlická krize nebere konce a některým Bulharům už proud běženců vadí natolik, že se snaží zasáhnout sami - tvoří skupinky občanské sebeobrany. Informaci zveřejnil server ceskatelevize.cz v článku z 11. dubna „Lovcům migrantů“ v Bulharsku roste obliba, uprchlíky svazují nebo urážejí"

Bulharská televize BTV zveřejnila záběry, na nichž leží na zemi tři svázaní migranti, jež podobná skupina zadržela v pohoří Strandža u tureckých hranic. Šéf bulharské pohraniční policie to označil za nezákonné, Bulhaři ale práci dobrovolníků spíš chválí.


Přesto bulharská pohraniční policie ocenila dobrovolnické hlídky za zadržení 23 uprchlíků poblíž turecké hranice, informoval zpravodajský portál Balkan Insight News. Zdroj: dailycaller.com

Skupiny občanské sebeobrany se do migrační krize zapojily začátkem roku. „Každý bulharský občan má právo jít do státního lesa. Zastavování migrantů a upozorňování policie je naše občanská povinnost,“ konstatovala Organizace pro ochranu bulharských občanů.

Celebritou se stal třeba 29letý Dinko Valev, který dříve prodával autobusové náhradní díly, ale teď „loví“ migranty. Podle BBC si získal přízeň Bulharů kvůli tomu, že zadržel skupinu dvanácti syrských mužů, tři ženy a dítě, které urážel, než na místo dorazila policie.

VIDEO: Bulharsky ,Postrach’ utečencov

Tagy článku