Bundeswehr může být nasazen i v Německu. Pokud dojde ke "katastrofálnímu teroristickému útoku"

Bundeswehr může být nasazen i v Německu. Pokud dojde ke &quote;katastrofálnímu teroristickému útoku&quote;
04 / 08 / 2016, 10:00

Tvrdí to německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová.

Volání po nasazení armády se ozvalo po nedávných teroristických útocích v Bavorsku. S myšlenkou nasadit armádu přišel především bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann už 25. července.

Ministryně obrany současně nevidí důvod pro změnu ústavy, protože ta již umožňuje nasazení německé armády v případech, kdy dojde k teroristickým útokům ve velkém měřítku. Německá policie může v těchto případech požádat o pomoc i armádu, zvláště bude-li se jednat o teroristický útok "katastrofálních rozměrů". 

„Pro případ vážného ohrožení musíme mít k dispozici dostatek lidí a systém varování s jasnými kompetencemi,” citovala von der Leyenovou agentura DPA. Na konci léta se má rozhodnout, jaké scénáře je třeba nacvičit. Podle německé ministryně obrany je diskuse o možném nasazení armády na území Německa „správná a důležitá”.

Změnu ústavy prosazuje CDU a především bavorská Křesťansko-sociální unie (CSU). Naopak SPD se domnívá, že vnitřní bezpečnost v Německu musí zůstat ve výlučné pravomoci policie.

Zdroj: Deutsche Welle, novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace