Bundeswehr bude vyzbrojovat. Nové závody ve zbrojení jsou tady

Bundeswehr bude vyzbrojovat. Nové závody ve zbrojení jsou tady
Autor fotografie: ©Bundeswehr/Modes|Popisek: Vojenské cvičení Grantiger Löwe 23.1.2015
01 / 03 / 2015, 07:30

Důvodem je ukrajinská krize a teroristické hrozby IS. Nové tanky, zbraňové systémy i personální posílení.

Německo v současnosti, stejně jako řada dalších evropských zemí, porušuje cíl NATO vydávat na obranu dvě procenta HDP – přispívá na ni pouhými 1,3 procenta.

Rusko nakupuje dalších 150 nejmodernějších vrtulníků Kamov Ka-52 Alligator
Nové vrtulníky pro armádu ČR

Bundeswehr prý navíc v posledních 20 letech do udržení své výzbroje investoval mnohem méně, než bylo nezbytně nutné. Důsledkem toho nyní je, že u některých druhů vojenské techniky je nepoužitelná třetina či polovina strojů. Například z vrtulníků Sea Lynx, které používá námořnictvo, dokonce vůbec žádný. Podle kritiků nemůže Německo kvůli těmto nedostatkům plnit v současné době své závazky v rámci NATO (zdroj: ceskapozice.lidovky.cz)

Ministr financí Schäuble dnes oznámil, že chce zvýšit rozpočet na obranu a bezpečnost. "Svět je stále nejistý, bohužel.......A tak musíme, i s ohledem na krize a nestabilitu, zvýšit prostředky na naši obranu" řekl Schäuble v "Bild am Sonntag".

Původní reforma Bundeswehru za minulého ministra obrany počítala s tím, že bude pozastavena branná povinnosti, a bude snížen počet vojáků z 250.000 na 185.000. Těmto plánům je konec, právě s odvoláním na ukrajinskou krizi a teroristické hrozby IS.

Ministryně obrany von der Leyenová chce především zlikvidovat nepotřebný nebo zastaralý vojenský arzenál (konkrétně uvedla tanky Leopard 2) a potom chce zřídit další tankový prapor v Bergenu v Dolním Sasku. Současný prapor má 700 vojáků a 44 tanků Leopard. 

Ministr financí oznámil možné daňové reformy, především u daně z nemovitostí a dědické daně. S největší pravděpodobností dojde v Německu k vyšší daňové progresi a stát bude také požadovat snížení daňových nedoplatků. 

Zdroj: Frankfurter Allegemeine ZeitungWorld of Wonders 

Foto:  Creative Commons Attribution 2.0 GenericKampfpanzer Leopard 2 des Panzerbataillons 104 nach der Entladung in Bergen im Rahmen der Brigadegefechtsübung Grantiger Löwe am 23.01.2015.©Bundeswehr/Modes

Psali jsme také:

TOP 10 nejsilnějších armád světa: palebná síla, geopolitický kontext i rozpočty

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

Co neumí Rusko ani Velká Británie: jaderná letadlová loď

Rusko opravuje svoje jaderná monstra

Z válečné lodi třídy Mistral vyrobené ve Francii pro Rusko ukradeno klíčové vybavení!

Ruské válečné lodě v kanálu La Manche mezi Anglií a Francií

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

 

 

Tagy článku