Burky nemají na veřejných místech co dělat, Evropa si musí zachovat svou identitu

Burky nemají na veřejných místech co dělat, Evropa si musí zachovat svou identitu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: burka
11 / 01 / 2017, 10:30

KOMENTÁŘ

V Evropě se nyní živě hovoří o zákazu burek muslimských žen na veřejných prostranstvích či na pracovišti. Někde o zákazu uvažují či o něm debatují (Lotyšsko, Německo, Rakousko), někde už příslušný zákaz platí (Bulharsko).

Zajímavý je také postoj Britů k zahalování či nošení burek na veřejnosti. Z průzkumu agentury YouGov v závěru srpna vyplynulo, že 57% dotázaných Britů by souhlasilo se zákazem burek. S dalším masivním přílivem zejména muslimských uprchlíků do Evropy se tato diskuse stává více než aktuální.

Proč ale vůbec žádat zákaz burek, je to vůbec nějaký problém? Ano, a je dvojí. Zaprvé zákaz burek by měl být učiněn z bezpečnostních a identifikačních důvodů. To je zcela nabíledni ve světle teroristických útoků, které se dějí a budou bohužel dít dále. Zadruhé z kulturně-historických důvodů.

Evropa si musí zachovat v éře nešťastných multikulturních experimentů svou kulturní jedinečnost, svou tvář. Nikdo nebere muslimům, aby si nosili burky doma, tam je to zcela v pořádku, ale na exponovaných místech - parcích, obchodních centrech, by se hlavně z bezpečnostních důvodů burky nosit neměly. Možná k tomu ale evropské politické elity dospějí ,,setrvačností" sami. S Evropou by to pak ještě tak špatné nebylo.

 

psali jsme:

Úsvit: Zakážeme burku a nikáb. Bezpečnost je nejdůležitější

"Burka je uniformou islamismu a překážkou v integraci!" tvrdí německá CSU

Maroko zakázalo z bezpečnostních důvodů muslimské burky

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace