Business inteligence - jakým způsobem pracují firmy s informacemi?

Business inteligence - jakým způsobem pracují firmy s informacemi?
Autor fotografie: Growthlakes (CC BY-SA 4.0)|Popisek: business inteligence
14 / 01 / 2019, 10:00

Co rozumíme pod pojmem Business inteligence a k čemu je nám užitečná? SM to zjišťoval v dalším díle seriálu ,,Kyberšpioni 21. století" od Jiřího Ráže, bývalého šéfa analytiků zrušeného útvaru ÚOOZ, nyní jednatele společnosti Supreme Analytics s.r.o.

Business inteligence používají firmy k systematickému sběru informací. Zahrnuje v sobě činnosti, které konkrétní firma či organizace sbírá jednak o sobě samé, jednak o svých zaměstnancích nebo výrobních postupech, nákladech, kolik stojí výrobní postupy, jak se chovají zákazníci na trhu a mnohé další činnosti, které mohou být pro firmu užitečné či důležité.

psali jsme: V boji proti terorismu nasazujete vlastní život, proti kyberteroristovi si maximálně otlačíte prsty od klávesnice, říká exšéf analytiků ÚOOZ Jiří Ráž

                               

A jaký je vlastně smysl Business inteligence? Jiří Ráž vysvětluje v dalším rozhovoru, že na základě sběru velkého množství dat či informací a jejich pečlivým vyhodnocením lze odhadovat i budoucí vývoj.

psali jsme: Facebook se zachoval ve skandálu Cambridge Analytica hanebně, data lidí byla politicky zneužita, říká v rozhovoru pro SM exšéf analytiků ÚOOZ Jiří Ráž

Pracují české firmy s pojmem Business inteligence, nebo je to záležitost pouze větších organizací? Může být Business inteligence v praxi zneužitelná? O těchto a dalších otázkách hovořil Jiří Ráž v našem interview.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace