Bylo mi potěšením stínat hlavy nepřátelům Alláha, říká jeden z nejhledanějších džihádistů

Bylo mi potěšením stínat hlavy nepřátelům Alláha, říká jeden z nejhledanějších džihádistů
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Alláh akbar
19 / 11 / 2016, 14:45

Jeden z nejhledanějších bojovníků a propagandistů Islámského státu Rachid Kassim, který byl zapleten do brutální vraždy francouzského kněze Jacquese Hamela, poskytl interview americkému akademikovi Amarnathovi Amarasingamovi, který se soustavně věnuje výzkumu džihádismu.

V rozhovoru Kassim mimo jiné řekl, že mu nečiní nejmenší problém uříznout hlavu ,,nepříteli Alláha", větší problém by měl prý jen s s umrcením zvířete.

Prozradil, že utekl z Francie do Sýrie poté, co jej sledovala policie a bezpečnostní služby za jeho radikální názory. Policie však nestihla proti němu včas zasáhnout a Kassimovi se podařilo i s rodinou a 1 500 Euro v kapse utéct do Sýrie. Amarasingamovi se džihádista svěřil s tím, že chtěl zaútočit na Francii, ještě když zde pobýval, ale jeho rodina se toho prý velmi obávala.

Kassim se ani neobává ani ztráty pozic v Mosulu, bašty islamistů, ani porážky Islámského státu, která však nabývá reálné obrysy. Naopak varoval Západ, že každý pokus zastavit džihádisty v Sýrii bude mít za následek ještě více útoků v zemích, které podporují antiislamistický boj.

Zároveň využil rozhovoru k tomu, aby vyzval stoupence Islámského státu k páchání ještě větších zvěrstvev v Evropě než dosud.

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.