Být opozicí v Moskvě je o život, politik otráven neznámou látkou

Být opozicí v Moskvě je o život, politik otráven neznámou látkou
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Obrázek z filmu "Rodina"
28 / 05 / 2015, 09:30

Opoziční aktivisté sdělili pro The Telegraph, že přítel zavražděného Borise Němcova byl otráven.Vladimir Kara-Murza, byl přijat do nemocnice poté, co byl otráven neznámou látkou.

 Tento spojenec zavražděného Němcova byl přijat do nemocnice v kritickém stavu.

„Lékaři rodině potvrdili, že byl otráven,“ řekl Andrej Bystrov, opoziční aktivista a přítel rodiny Kara-Murzy pro The Telegraph. „Pokud jde o to čím, zatím nemohou říci, mohlo to být cokoliv.“

Vedoucí lékař nemocnice, kde je Kara-Murza léčen sdělil agentuře Interfax, že opoziční aktivista má těžký zápal plic a slinivky. Tyto komplikace mohou vzniknout v důsledku otravy, neboli jak řekl výsledek „nějakého vnějšího elementu“.

Kara-Murza se podílel na výrobě dokumentárního filmu o čečenském vůdci Kadyrovi. V 30 minutovém dokumentu, který byl vydán v pondělí byl popsán vývoj Kadyrova od rebela k podporovateli Kremlu a jeho zapojení do rozsáhlých vražd a mučení na Kavkaze.

Dokumentární film o Kadyrovi byl produkován skupinou Open Russia založenou Michailem Chodorkovskim, bývalým oligarchou a velkým kritikem Putina. Tomu Kadyrov již několikrát vyhrožoval, stejně jako dalším opozičním politikům.

Den po zveřejnění dokumentu, Kadyrov na svém Twitteru údajně zveřejnil krátké video, jak střílí z automatické zbraně, prý to je trailer k akčnímu filmu kde bude hrát. Podle analytika Stanislava Belkovskyho se ale jedná o zcela jasno výhružku tvůrcům dokumentu.

Kara-Murza také pracoval na opoziční zprávě o přítomnosti ruských vojsk na Ukrajině, kdy podle něj a Němcova Rusko ztratilo již minimálně 220 mužů během bojů na Ukrajině.

Zdroj: The Telegraph

Tagy článku