Bývalá senátorka zažalovala kvůli ilegálním imigrantům Evropskou unii u Evropského soudu pro lidská práva

Bývalá senátorka zažalovala kvůli ilegálním imigrantům Evropskou unii u Evropského soudu pro lidská práva
20 / 11 / 2015, 18:15

"Přikazuje se všem státům EU, aby zajistily deportaci nelegálně žijících osob ze svého území," padlo v žalobě k Evropskému soudu pro lidská práva na Evropskou unii (EU) a Radu Evropy od ostravské starostky.

Známé ostravské starostce Lianě Janáčkové došla trpělivost a podala žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva na Evropskou unii (EU) a Radu Evropy. Obě instituce tvrdě tepe za jejich nečinnost při nekontrolované migraci uprchlíků.

Informaci zveřejnil server ParlamentniListy.cz a web nezavisliostrava.cz

Text žaloby sestavila ostravská starostka obvodů Hulváky a Mariánské Hory Liana Janáčková (nez.) se svou kolegyní, advokátkou a také političkou Janou Zwyrtek Hamplovu (nez.). Od chvíle, kdy političky žalobu zveřejnily na sociální síti, dostávají prý různými cestami stovky souhlasných reakcí.

„Angela Merkelová by měla odstoupit za svůj nezodpovědný přístup k ostatním zemím Evropské unie, kdy nejprve obrovský počet uprchlíků pozvala do Německa, a nyní je chce přerozdělovat, aniž by to předtím s někým konzultovala. Je jasné, že se Německo dříve nebo později naplní a potom je budeme mít v Maďarsku na Slovensku i u nás,“ konstatovala dále pro ParlamentníListy.cz ostravská starostka a ještě doplnila: „Vím, že některé rodiny prchající před válkou si zaslouží soucit i pomoc, ale není mi jasné, jak chtějí na evropských hranicích běžence lustrovat, kdo je slušný, a kdo terorista. Víme přece, že buď nemají doklady, anebo často jen padělané. A do Evropy nejvíce proudí ekonomičtí uprchlíci. Pomáhat trpícím lidem z Blízkého východu a Afriky můžeme nejlépe jen v jejich zemích, samozřejmě po zničení Islámského státu.“

„Přikažte Radě Evropy, ať nařídí státům EU odvézt ihned všechny nelegální imigranty.“ 

V pondělí 16. listopadu 2015 byla odeslána k Evropskému soudu pro lidská práva, který sídlí ve Štrasburku, žaloba na Evropskou Unii. Podala ji Ing. arch. Liana Janáčková, současná starostka Ostravy-Mariánských Hor a Hulvák, krajská zastupitelka Moravskoslezského kraje za Nezávislé a bývalá senátorka.

Žádá v ní, aby soud uložil EU prostřednictvím Rady Evropy přijmout rozhodnutí, kterým bude uložena členským státům Evropské unie povinnost vyhostit všechny nelegální imigranty ze svého území, dát peníze na vytvoření evropských hranic a nevytvářet předpoklady k tomu, aby mohli nelegální migranti čerpat peníze z rozpočtů zemí EU. 

V žalobě, která se formálně musí nazývat stížností, se odkazuje na znění Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, a žádá, aby se přešlo od slov k činům. Žalobu podává jako otevřenou, a uvádí, že se k ní může přidat každý občan kterékoli země Evropské unie. Proto také bude znění žaloby přeloženo do angličtiny.

Liana Janáčková k tomu uvádí: „Na rozdíl od známé žaloby na Boha, která neuspěla proto, že Bůh nemá adresu, my máme adresu jak soudu, tak Rady Evropy. To, co se nyní děje v Evropě, je jasné a protiprávní zabírání našeho výsostného území obyvateli jiného světadílu, a Evropská unie zatím jen bezmocně přihlíží pod pseudoargumenty o humanismu. Jde nám o naše bezpečí, o naše životy, a my přehlížíme porušování zákonů a vraždění Evropanů těmi, kteří se sem dostali s těmi davy. Pokud orgánům Evropské unie zatím nedošlo, co jim dojít mělo, musíme to říct my – ti cizí lidé musí jít pryč. Bez pardonu, bez výjimek. Protože nás jako masa ohrožují. A to se snažím říct legitimním způsobem – obracím se na k tomu příslušnou instituci, a opírám se o nejvyšší právní normu.“

Liana Janáčková našla hned podporu u předsedy hnutí Nezávislých Františka Zwyrtka, který jako první žalobu hned spolupodepsal: „Vážím si této odvahy Liany Janáčkové, protože se dokázala podepsat pod to, co zní v každé české hospodě, jen to nemá odvahu nikdo říct do mikrofonu. My to posíláme k soudu dokonce na papíře. Jsem rád, že máme mezi sebou odborníky, kteří nám pomohli po právní stránce. Ano, jsme si vědomi, že je to opravdu tak trochu žaloba na Boha, aby netrápil lidi. S tím rozdílem, že toto opravdu máme ve svých rukou. A k našemu úžasu my přihlížíme cizím hordám, jak se sem valí, a ještě jim otevíráme dveře. Nesouhlasím s tím, jako většina občanů Evropy. A žalobou žádám soud – chraňte naše bezpečí. Podepište se i ostatní, a pošlete to do Štrasburku.“   

Žaloba končí slovy:  Evropanem nemůže být každý, kdo se rozhodne jím být. O tom, kdo bude Evropan, musí rozhodovat Evropa sama.

Celý text včetně případného připojení se k žalobě naleznete zde.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.