Bývalému prezidentovi Malediv byl udělen status uprchlíka

Bývalému prezidentovi Malediv byl udělen status uprchlíka
Autor: redakční databáze|Popisek: uprchlíci
28 / 05 / 2016, 12:45

Mohamed Nasheed byl prezidentem Malediv v letech 2008-2012.

Bývalý prezident Malediv Mohamed Nasheed tento týden oznámil, že mu byl Velkou Británií přiznán status uprchlíka. Nasheed byl ještě minulý rok na tomto ostrovním státě vězněn, ale bylo mu umožněno odcestovat do Velké Británie kvůli operaci míchy, když předtím onemocněl.

Nasheed byl během své vlády považován za zakladatele na Maledivách. V roce 2012 však odstoupil z funkce po týdnech opozičních demonstrací a policejní vzpouře, kterou on a jeho okolí označili za státní převrat. Nasheed byl později zatčen a vězněn za kontroverzní obvinění z terorismu.

Nasheed, který momentálně pobývá ve Velké Británii, v pondělí 23. května oznámil, že mu země přiznala status uprchlíka. Bývalý prezident Malediv na tiskové konferenci oznámil, že nemá jinou možnost než z exilu bojovat proti svému nástupci v úřadu Abdullovi Yameenovi, který podle něho používá nedemokratické praktiky vládnutí. Nasheed řekl, že Yameen dává uvěznit každého opozičního lídra, kdo mu veřejně oponuje a stíhá osoby, jež si dovolí jej pouze kritizovat.

Vláda Malediv se už proti kroku Velké Británie ohradila. Prohlásila, že Nasheed se snaží vyhnout svému trestu a dodala, že by byla velmi zklamaná, kdyby se potvrdilo, že Velká Británie připustila, aby se stala ,,součástí této šarády".

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace