Společně do zbraně. Ukrajinu vybojujeme v krvavé válce, říkají bratři Kličkové

Společně do zbraně. Ukrajinu vybojujeme v krvavé válce, říkají bratři Kličkové
Autor fotografie: Foto: redakce
25 / 02 / 2022, 12:00

Proti Rusku chtějí bojovat i bývalí ukrajinští boxerští šampioni Vitalij a Vladimir Kličkovi. Vitalij Kličko zastává v současné době post starosty Kyjeva a oba bývalí vrcholoví sportovci jsou připraveni odrazit ruské invazory v ,,krvavé válce".

Bratři Kličkové bojovali houževnatě a úspěšně v ringu, nyní se chystají na jinou bitvu, vpravdě existenční - proti ruským vojskům. Vitalij Kličko, který je starostou Kyjeva, dal najevo své bojové odhodlání a prohlásil, že nemá jinou možnost, než jít do boje s Rusy. ,,Nemám v tomto případě jinou možnost, musím to udělat, budu bojovat," řekl Kličko.

Podle Vitalije má Kyjev dostatek odhodlaných lidí i zbraní pro obranu hlavního města Ukrajiny. Na otázku, zda věří, že mohou obránci Kyjeva odrazit ruské vojáky, kteří jsou v přesile, odpověděl, že věří v Ukrajinu, v jeho zemi a jeho lid.

V boji proti Rusům bude pomáhat Vitalijovi jeho bratr Vladimir. Ten se přihlásil do armádní rezervy již dříve a řekl, že bude bránit svou vlast, pokud vypukne válka. ,,Ukrajinský lid je silný a zůstává věrný sám sobě v této tvrdé zkouškce," prohlásil Vladimir.

Bývaý boxerský šampion uvedl, že Ukrajinci považují Rusy za své bratry. Rusové podle něho nechtějí válku, Ukrajinci si vybrali cestu demokracie. ,,Demokracie je však křehká, sama se nemůže ubránit, potřebuje vůli a odhodlání občanů, oddanost každého. Není demokracie bez demokratů," uzavřel mladší z bratrů Kličkových.

Jestli se podaří demokracii udržet v následujících dnech či týdnech proti silnějšímu soupeři, se teprve uvidí. 

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.