Bývalý americký důstojník: "Muslimové přicházejí do USA vést džihád. Chtějí právo šaría"

Bývalý americký důstojník: &quote;Muslimové přicházejí do USA vést džihád. Chtějí právo šaría&quote;
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Philip Haney
12 / 09 / 2016, 13:45

Whistleblower a bývalý důstojník amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost Philip Haney tato slova řekl v úterý na konferenci "ACT for America 2016".

Haney varoval, že většina muslimů, kteří imigrují do USA, nemá za cíl se asimilovat do americké kultury.

"Důvodem pro nastolení džihádu je vytvoření oddané muslimské základny. Muslimští přistěhovalci splynou v jediný celek s jediným úmyslem - zavést zákony šaría, která je podle islámské teologie milostí a darem lidstvu," uvedl Haney.

Haney jako důstojník celní a pohraniční stráže prý shromáždil "nepřeberné množství cenných zpravodajských informací o Muslimském bratrstvu a dalších islámských organizacích a jejich vzájemných vazbách". V roce 2009 mu prý jeho nadřízení nařídili z interních záznamů databáze CBP odstranit asi 820 kritických "informací o těchtu propojeních". 

Haney uvedl, že Obamova administrativa odmítla například vyšetřovat členy Muslimského bratrstva z terorismu, protože chtěla "nově formulovat americkou politiku v boji proti terorismu". Různé muslimské skupiny byly vzájemně propojeny a existovaly mezi nimi vazby na teroristické skupiny.

Haney zmiňuje kromě Muslimského bratrstva také Radu pro americko-islámské vztahy, organizaci občanských práv CAIR i například náhlé ukončení největšího procesu o financování terorismu v americké historii, případ "USA versus Nadace Svaté země" v letech 2007 až 2008 (Council on American Islamic Relations /CAIR a AMC organizuje finanční sbírky pro zástěrkovou společnost Hamasu v US, Holy Land Foundation - víc informací v článku bloggerky Andrey Kostlánové "Islámská republika v USA?"

Administrativa v roce 2012 vymazala všech 67 záznamů pořízených Haneym, které se zabývaly propojení muslimů s činností Tablighi Jamaat (tzv. Společností pro šíření víry, globální hnutí, které přesvědčuje muslimy, aby přijali ortodoxní sunnitský islám). Kromě toho byl Haney prošetřován, jakým způsobem vůbec tyto informace zadal do databáze.  

Haney varoval Američany před existenčními hrozbami USA, ať se jedná o vnitřní i vnější nepřátelé, včetně globálního islámského hnutí nebo pokrokových levicových hnutí. Jejich záměrem je podle něj "změnit nebo zrušit" americkou vládu- Haney upozornil, že právo šaría vylučuje jakoukoliv jinou formu lidského práva, včetně americké ústavy. 

Haney ostře kritizoval Obamův plán na přijetí deseti tisíc syrských uprchlíků, který byl rychle a ještě v předstihu splněn před plánovaným termínem. Navíc 98 procent Syřanů, kteří přišli v letošním roce jsou právě sunnitští muslimové. Kritice podrobil i program na integraci uprchlíků, který je neveřejný a ani úředníci samospráv nebo občané nemají možnost v předstihu zjistit, kam budou uprchlíci umístěni. 

Na konkrétních případech uvedl, kde budou uprchlíci umístěni a to bez souhlasu místních obyvatel: Rutland ve Vermontu; Sioux Falls v Jižní Dakotě; Emporia v Kansasu nebo Grand Rapids v Minnesot.

"Tyto věci se dějí po celé zemi přímo před našima očima: žádné procesy, žádné dodržování ústavy. Jen napomáhání Muslimskému bratrstvu." Zdroj: wnd.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace