Bývalý britský premiér Johnson: Uvolněný Putin mi po telefonu pohrozil raketovým útokem, trvalo by to prý jen minutu

Bývalý britský premiér Johnson: Uvolněný Putin mi po telefonu pohrozil raketovým útokem, trvalo by to prý jen minutu
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
30 / 01 / 2023, 13:30

Bývalý britský předseda vlády Boris Johnson pro BBC prohlásil, že loni ještě před ruskou invazí na Ukrajinu mu ruský prezident Vladimir Putin pohrozil raketovým útokem.

Putin měl pohrozit bývalému britskému premiérovi Borisi Johnsonovi raketovým úderem na Velkou Británii ještě před začátkem ruské invaze 24. února 2022. Uvedl to sám Johnson v dokumentu BBC.

Johnson měl, jak sám říká, velmi dlouhý telefonát, v němž varoval Putina, že invaze na Ukrajinu povede k uvalení balíku sankcí na Rusko a také dislokaci většího počtu jednotek NATO na východním křídle. Bývalý britský premiér se snažil Putina odradit od plánovaného vpádu na Ukrajinu tím, že tato země se v dohledné době nestane členem Severoatlantické aliance.

Během rozhovoru se prý Putin choval uvolněně až žoviálně, nicméně současně přidal zastřenou výhrůžku, že by zaútočil raketou na ostrovní království. ‚,Borisi, nemyslím to nikterak zle, ale s raketou by to trvalo (ruský útok) přibližně minutu," tlumočil v dokumentu Johnson Putinova slova.

Invaze se stala skutečností před rokem, kdy Putin zavelel k vojenské agresi, která dostala v Rusku název ,,speciální vojenská operace", a nikoliv zakázané slovo válka, byť se před několika týdny ruská hlava státu veřejně ,,spletla" a sama tento termín použila.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku