Bývalý britský premiér Johnson: Uvolněný Putin mi po telefonu pohrozil raketovým útokem, trvalo by to prý jen minutu

Bývalý britský premiér Johnson: Uvolněný Putin mi po telefonu pohrozil raketovým útokem, trvalo by to prý jen minutu
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
30 / 01 / 2023, 13:30

Bývalý britský předseda vlády Boris Johnson pro BBC prohlásil, že loni ještě před ruskou invazí na Ukrajinu mu ruský prezident Vladimir Putin pohrozil raketovým útokem.

Putin měl pohrozit bývalému britskému premiérovi Borisi Johnsonovi raketovým úderem na Velkou Británii ještě před začátkem ruské invaze 24. února 2022. Uvedl to sám Johnson v dokumentu BBC.

Johnson měl, jak sám říká, velmi dlouhý telefonát, v němž varoval Putina, že invaze na Ukrajinu povede k uvalení balíku sankcí na Rusko a také dislokaci většího počtu jednotek NATO na východním křídle. Bývalý britský premiér se snažil Putina odradit od plánovaného vpádu na Ukrajinu tím, že tato země se v dohledné době nestane členem Severoatlantické aliance.

Během rozhovoru se prý Putin choval uvolněně až žoviálně, nicméně současně přidal zastřenou výhrůžku, že by zaútočil raketou na ostrovní království. ‚,Borisi, nemyslím to nikterak zle, ale s raketou by to trvalo (ruský útok) přibližně minutu," tlumočil v dokumentu Johnson Putinova slova.

Invaze se stala skutečností před rokem, kdy Putin zavelel k vojenské agresi, která dostala v Rusku název ,,speciální vojenská operace", a nikoliv zakázané slovo válka, byť se před několika týdny ruská hlava státu veřejně ,,spletla" a sama tento termín použila.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace