Bývalý britský voják chtěl bojovat proti Islámskému státu, sám byl zatčen za údajné teroristické hrozby

Bývalý britský voják chtěl bojovat proti Islámskému státu, sám byl zatčen za údajné teroristické hrozby
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: voják
22 / 09 / 2016, 17:30

Bývalý voják, dvaadvacetiletý Robert Clark, byl v úterý zatčen na letišti Heathrow za to, že měl představovat teroristickou hrozbu. Clarke však při výslechu řekl, že chtěl odletět do Iráku bojovat proti Islámskému státu.

Clarke, který je nyní nezaměstnaný, se rozhodl bojovat po boku Kurdů proti Islámskému státu. Ke svému překvapení byl zatčen policií přímo na britském letišti Heathrow.

Při pozdějším výslechu, který trval 30 hodin, se od vyšetřovatelů dozvěděl, že jej podezírají z toho, že sám představuje teroristickou hrozbu. To ovšem Clarke důrazně odmítl s tím, že Kurdové nejsou teroristickou organizací. Později byl bývalý voják propuštěn na kauci, nicméně mu policie zabavila pas a zakázala mu opustit Velkou Británii.

Ke svému plánu bojovat proti Islámskému státu Clarke řekl: 

,,Hodně Britů jde bojovat do Iráku proti Islámskému státu. Cítím, že je to správná věc. Bojovníci Islámského státu musejí být zastaveni."

Clarke řekl, že již byl v Iráku v kontaktu s několika lidmi, s nimiž se měl na místě spojit, ale byl na poslední chvíli zadržen policií na letišti v Heathrow. Až mu policie vrátí jeho pas, tak se bude chtít dostat na vlastní pěst do Iráku znovu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.