Bývalý izraelský prezident Šimon Peres leží v kritickém stavu v nemocnici. Prodělal cévní mozkovou příhodu

Bývalý izraelský prezident Šimon Peres leží v kritickém stavu v nemocnici. Prodělal cévní mozkovou příhodu
Autor: Flickr.com|Popisek: Šimon Peres
14 / 09 / 2016, 19:00

Bývalý dlouholetý izraelský politik a prezident Šimon Peres v úterý prodělal cévní mozkovou příhodu, po níž musel být hospitalizován. Jeho stav je kritický, ale stabilizovaný.

Informace o jeho zdravotním stavu se ale liší. Jeho mluvčí Ajelet Frišová sice oznámila, že bývalý politik je plně při vědomí, zahraniční servery, jako například The Independent, tvrdí, že třiadevadesátiletý Peres utrpěl krvácení do mozku a musel být uveden do umělého spánku.

Frišová řekla deníku The Jerusalem Post, že v úterý se Peres probudil s prudkým bušením srdce a svíravým tlakem na hrudníku. Jeho mluvčí k jeho zdravotnímu stavu dodala, že si v poslední době často stěžoval na bolesti v oblasti hrudníku a na dýchací potíže.

Za poslední rok se pak Peresův zdravotní stav výrazně zhoršil. V lednu jej stihl srdeční záchvat a před týdnem mu musel být voperován kardiostimulátor potom, co mu byl v červenci diagnostikován nepravidelný srdeční rytmus. 

Peres je jedním z politických symbolů Izraele. Během své dlouhé politické kariéry se stal několikanásobným ministrem zahraničí, premiérem a nakonec i prezidentem, jímž byl v letech 2007 - 2014 po Moše Kacavovi.

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace