Bývalý muslim promluvil: Svobodní lidé, spojte se proti islámu!

Bývalý muslim promluvil: Svobodní lidé, spojte se proti islámu!
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: muslim
25 / 05 / 2016, 19:30

Bývalý palestinský muslim Mosav Hasan Júsuf tvrdě kritizoval islám.

Server Daily Caller upozornil na projev muslima, který ,,odpadl" od islámu. Júsuf se tvrdě opřel do islámu, když v projevu řekl, že by se svobodní lidé měli spojit proti silámu, v němž je podle Júsufa samotný problém, a ne v radikálních frakcích násilného extremismu.

Bývalý muslim a znalec koránu o islámu, uprchlících i genocidě křesťanů.

Júsuf je palestinského původu, stal se ale tajným agentem pro izraelskou tajnou službu. V roce 2000 konvertoval od islámu ke křesťanství a emigroval do Spojených států, kde získal politický azyl. Ve svém projevu ale navzdory svému původu islám nijak nešetřil:

,,Dnes by se svobodní lidé měli spojit proti islámu, ne proti muslimům. Proti islámu samotnému jako systému víry. Když prezident svobodného světa prohlásí, že islám je náboženstvím míru, vytváří tak prostředí, perfektní prostředí pro vznik dalšího terorismu."

Júsuf zdůraznil, že hlavní problém netkví v muslimech jako takových, ale právě v islámu jako systémovému souboru dogmatických myšlenek:

,,Je tu islámský problém. A myslím si, že se lidstvo tomuto nebezpečí musí postavit, protože nejde jen o nebezpečí pro Izrael, ale pro celé lidstvo." Muslimové mají problém. A ten problém leží v jejich systému víry. Musí si to uvědomit a my je musíme podpořit v tom, aby bojovali na straně dobra. Jako syn vrcholného lídra Hámasu jsem měl privilegia. Měl jsem co ztratit. Ale průměrný muslim toho nemá moc, co by mohl ztratit. Už tak žijí v temnotě a bídě. Pokud jej opustí, je to pro ně dobré."

Bývalý muslim se vyjádřil i k sebevražedným útokům, které páchají ve jménu Alláha i děti:

,,V muslimské společnosti jsem byl svědkem toho, jak žena poslala pět svých dětí na smrt při sebevražedných útocích. Jedno po druhém. Vždy na ně umístila pás s výbušninami, požehnala jim a řekla: běž a zabij Židy! To aby získala ve společnosti respekt. To je pokrytectví."

Júsuf v projevu zmínil, že také on nenáviděl Židy po celém světě, protože si myslel, že jsou nepřáteli ,,jeho lidí", tedy Palestinců. Ale posléze prý prozřel potom, co zažil, jaký židovský národ skutečně je.

 

Zdroj: globe24.cz

Tagy článku