,,Přijel si na velbloudu?" Íránský expolicista z Chicaga žaluje své kolegy za šikanu

,,Přijel si na velbloudu?&quote; Íránský expolicista z Chicaga žaluje své kolegy za šikanu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: americký policista
29 / 03 / 2017, 19:30

Muslimský policista z Chicaga se rozhodl zažalovat své bývalé kolegy za to, že byl vystaven každodenní šikaně a pronásledování.

Dnes již bývalý muslimský policista Ramtin Sabet žaluje své oddělení za to, že ho několik let nábožensky diskriminovalo, pronásledovalo a vystavovalo téměř denní šikaně. ,,Riskoval jsem svůj život za to, aby mohl někdo jiný klidně spát. Ale to, co mně udělali, není správné," citovala rozhořčeného Sabeta televize Fox News.

Sabet, který je původem Íránec, začal pracovat pro chicagskou policii v roce 2007. Podle něho začala šikana až o několik roků později, když už u policie pracoval. ,,Vymýšleli pro mě různá jména, říkali, že jsem terorista, že mezi ně nepatřím, a abych se vrátil tam, odkud jsem přišel. Říkali mně, že Írán by měl být zničen atomovou bombou," řekl Sabet.

Podle něho další součástí šikany byly různé posměšky, kdy se ho bývalí kolegové měli ptát, jestli přijel do práce na velbloudu nebo na střelnici ironicky chválili úspěšnost jeho střelby, protože trénoval ve výcvikovém táboře Al-Káidy v Íránu. Podle Sabeta se však ani u tohoto každodenní šikana nezastavila.

Šéf policie Severní Chicago Richard Wilson, kde Sabet pracoval, s nařčením ze šikany důrazně nesouhlasí. Podle něho muselo oddělení Sabeta propustit, protože to byl naopak on, kdo porušoval soustavně předpisy a pravidla. Podle Wilsona Sabet pronášel rasistické poznámky na adresu Židů a ve službě měl také záměrně lhát. Nebyla jiná možnost, než dát Sabetovi výpověď, který podle Wilsona své propuštění neunesl a obrátil ho proti bývalému zaměstnavateli.

 

psali jsme:

Muslim proti muslimovi: Proklínám vás, jste zlo, napsala mladá muslimka Islámskému státu

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.