Bývalý německý prezident Wulff: Naučme se žít s muslimy

Bývalý německý prezident Wulff: Naučme se žít s muslimy
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Německo
21 / 04 / 2016, 19:15

Bývalý německý prezident Christian Wulff míní, že by se Němci měli naučit žít s muslimy.

Christian Wulff, který byl v letech 2010 - 2012 německým prezidentem, si myslí, že by islám měl být součástí Německa a Němci by se měli naučít s ním pokojně žít. Wulff prohlásil, že jinou alternativou je už pouze střet civilizací, který si nikdo nepřeje.

Podle Wulffa by se měla německá společnost poučit z minulosti a usilovat o pestrou skladbu etnik i z hlediska víry:

,,Považuji za výdobytek civilizace, že v Německu může každý věřit tomu, čemu chce, a že nikdo nikoho k víře nenutí. Protože na evropské půdě bylo kvůli víře vedeno mnoho válek a prolito mnoho krve."  

Wulff také prohlásil větu, s níž mnozí němečtí politikové nesouhlasí:

,,Přeji si, aby si Němci vzali ponaučení ze svých hořkých zkušeností z minulosti a zasadili se o mírové soužití s muslimy. Potřebujeme soužití místo střetu civilizací."

Wulffovi odpůrci namítají, že by to mělo být právě naopak. To znamená, že muslimové by se měli naučili žít s Němci, respektive s Evropany, což migrační proud a jeho důsledky v praxi brzdí. Exprezident se přitom odvolává na německou ústavu, která deklaruje svobodu náboženského vyznání a zakazuje diskriminaci na základě víry.

Wulff odsoudil nedávné prohlášení AfD (Alternativa pro Německo), která chce zakázat veřejné projevy muslimské víry. Bývalý prezident k tomu podotýká, že ten, kdo v Německu islám nechce, tak ,,se staví proti naší ústavě". Varoval také před možnými dopady odmítání islámu na život křesťanů mimo Evropu:

,,Když někdo říká, že nechce mít v Evropě žádné muslimy, tak se pak nemůže zasazovat o křesťany v jiných částech světa. Nesmí se divit, že někde jinde nechtějí křesťany nebo židy."

Wulff také odmítl, že by soužití s muslimy vedlo k islamizaci země, protože podle jeho názoru muslimové mění Německo mnohem méně, než německý způsob života mění muslimy. Považuje imigranty na rozdíl od jiných politiků za přínos Německu a Evropě.

 

 

Zdroj: tyden.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace