Bývalý policejní exprezident k totální likvidaci ÚOOZ: Je to „neuvěřitelný záměr“

Bývalý policejní exprezident k totální likvidaci ÚOOZ: Je to „neuvěřitelný záměr“
29 / 08 / 2017, 16:45

Securitymagazin.cz požádal o vyjádření bývalého policejního prezidenta Martina Červíčka k připravovanému převádění zbytků ÚOOZ pod jednotlivá krajská ředitelství. Ten považuje plán ministra Chovance za „neuvěřitelný záměr“.

V pondělí informoval exkluzivně Securitymagazin.cz o připravované reformě policie. Ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý plánují po sloučení ÚOKFK a UOOZ pod hlavičku Národní centrály proti organizovaném zločinu, další likvidaci zbývajících útvarů ÚOOZ převedením pod krajská ředitelství, a to pět dní před sněmovními volbami.   

více zde: EXKLUZIVNĚ Dokonáno jest: Chovanec pohřbí torzo ÚOOZ pět dní před volbami. Mazánek si vzal raději dovolenou

„Pokud někdo chce odbory zabývající se násilím a organizovanými zločineckými strukturami (V1 a V4) v nově zřízeném NCOZ decentralizovat z centrály pod krajská policejní ředitelství, považuji to za neuvěřitelný záměr,“ uvedl bývalý policejní prezident Martin Červíček.

Tímto krokem se podle něj zruší osvědčený způsob práce na výjimečně závažných kauzách přesahující možnosti jednotlivých krajských kriminálek. Podle Červíčka jsme svědky toho, že vše probíhá bez odborné veřejné diskuze. „Docela by mě zajímalo, jak velká je shoda názorů v managementu policie na tento záměr,“ táže se Červíček.  

Podle informací Červíčka to však není jediná systémová změna, která se chystá. Zatímco v případě likvidace torza ÚOOZ se postupuje decentralizací, plánuje se prý naopak centralizace sledovacích policejních útvarů. „Tento záměr u mě vyvolává velkou pachuť, navíc se o tom veřejně moc nemluví.  Plánují se tu zásadní změny v době voleb s cílem centralizovat a dát obrovskou moc do rukou jen některým vrcholovým představitelům policie často bez schopnosti vyvodit odpovědnost v případech. Je to opravdu náhoda? Kdy policie selže?!,“ ptá se Červíček.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace