Bývalý pražský imám varoval muslimy: "Účast na křesťanské bohoslužbě je odpadlictví od víry"

Bývalý pražský imám varoval muslimy: &quote;Účast na křesťanské bohoslužbě je odpadlictví od víry&quote;
Popisek: Ilustrační foto
26 / 08 / 2016, 07:15

Zastala se ho nevládní nezisková organizace HateFree Culture. Skutečně je islám "náboženstvím míru"?

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh před shromážděním proti terorismu na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad letos 10. srpna následující vzkaz muslimům:

„Důležité upozornění!! Byl jsem v šoku, když mě jeden bratr upozornil na to, že v programu akce plánované na tuto středu v Praze stojí, že někteří muslimové budou přítomní během křesťanské bohoslužby v kostele. Upozorňuji všechny muslimy a muslimky, že takové jednání hraničí s odpadlictvím od víry, protože křesťanské bohoslužby vždy obsahují tu nejhorší formu přidružování, tzv. velký širk. Nehledě na další věci v programu, které jsou daleko za hranicemi toho, co je nám v islámu povoleno. Kdo věří v Alláha a v Soudný den, ať se této akce neúčastní. Alláh mi budiž svědkem, že jsem před tím varoval. Samer Shehadeh. Rozešlete prosím dál a varujte muslimy.“

Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz, který současně uvádí:

„Samer Shehadeh považuje svoji zprávu za zcela nevinnou A rozhodně odmítá, že by šlo o nějaké zastrašování,“ uvádí na svém facebookovém profilu organizace HateFree Culture. A nyní se o imáma opět zajímají české tajné služby, které vyhodnocují, zda opravdu nešlo o výhružky.

Kritici multikulti jsou "nepřáteli státu". Je v Evropě ohrožena svoboda slova?

Shehadeh si však trvá na svém, šlo pouze o „dobře míněné varování“, které nemělo co dočinění se samotnou protiteroristickou demontrací, pouze s křesťanskou bohoslužbou. „Celá ta zpráva souvisí s věroučnou otázkou. My muslimové věříme v soudný den, kdy Alláh vzkřísí všechny muslimy i nemuslimy a bude je soudit. A jediný neodpustitelný hřích je, když někdo vzývá jiného než Boha,“ řekl duchovní s tím, že křesťanství mimo Boha vzývá i „syna, otce či anděly“ a proto své souvěrce před touto skutečností varoval.

Jenom letos se na integraci cizinců plánuje 54 milionů korun. Půjdou i neziskovkám

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace