Bývalý prezident Václav Klaus tvrdě proti uprchlíkům i proti EU

Bývalý prezident Václav Klaus tvrdě proti uprchlíkům i proti EU
Autor fotografie: DerHuti|Popisek: Václav Klaus
02 / 09 / 2015, 18:30

"Jestli chce Evropa spáchat sebevraždu tím, že bude přijímat neomezené množství uprchlíků, ať to dělá, ale ne s naším souhlasem."

Václav Klaus včera zahájil školní rok v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Před žákovským parlamentem kritizoval postup Evropy v současné imigrační krizi. Informaci zveřejnil exkluzívně server iDnes.cz. 

Klaus se nejdříve pozastavil nad slovy rakouské ministryně vnitra Johanny Miklové-Leitnerové o omezení evropských dotací pro země, které odmítají přijímat uprchlíky.

Ta je pro zvýšení tlaku na země Evropské unie, které nesouhlasí se spravedlivým rozdělením uprchlíků. Podle ní je třeba uvažovat o tom, zda neomezit finanční prostředky pro tyto nesolidární země. Jednou z možností je „redukovat požadavky, pokud není solidární odpovědnost“, řekla. Kritizovala také výstavbu plotu na hranici Maďarska a Srbska. (Zdroj: iDnes.cz)

Václav Klaus upozornil na to, že její myšlenka se začala šířit západní Evropou. 

„Mě zaujalo a pobouřilo, že to řekl i francouzský premiér a celá řada dalších politiků. Jestli chce Evropa spáchat sebevraždu tím, že bude přijímat neomezené množství uprchlíků, ať to dělá, ale ne s naším souhlasem. Měli bychom říct rezolutní ne,“ řekl Václav Klaus.

Německo zavedlo šílenou a sebedestruktivní sociální a azylovou politiku.

Bývalý prezident pochválil odmítavý postoj současné hlavy státu k rakouskému výroku a vyjádřil přání, aby ho přijali i další čeští politici. „Jestliže premiér Sobotka oznámil, že Evropská unie v září začne kontrolovat lodě ve Středozemním moři, musím říci, že je to důkaz nefunkčnosti celého evropského projektu. Evropa se rozhoupala s obrovským zpožděním. Masová imigrace trvá už přes rok.“ dodal.

Zdroj: hradec.idnes.cz

Foto: Tento soubor je licencován pod Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported licence. Autor: DerHuti 1. září 2005 Alpbach, Tyrolsko

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.