Bývalý radní Energetického regulační úřad Vladimír Vlk podal žalobu na vládu ČR z důvodu svého nezákonného odvolání

Bývalý radní Energetického regulační úřad Vladimír Vlk podal žalobu na vládu ČR z důvodu svého nezákonného odvolání
24 / 09 / 2019, 19:00

V červenci 2017 odvolaný radní Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Vladimír Vlk se proti svému odvolání brání soudní cestou. Podal žalobu na vládu ČR, která o jeho odvolání v režimu tajné rozhodla. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, který rozhodnutí vlády v červenci oznamoval médiím, měly bezpečnostní složky ČR odhalilt, že tři radní ERÚ, konkrétně kromě právě Vlk, Vladimír Outrata a Jan Pokorný, měli systematicky jednat v zájmu regulovaných subjektů a nikoliv spotřebitelů. Vlk, který od počátku tvrdí, že se ničeho takového nedopustil, mimo vládu ČR podal žalobu i proti samotnému ERÚ. Se svým odvoláním nesouhlasí a považuje za nezákonné.

„Nic jsem neprovedl, mám čisté svědomí. Proto to chci dát k soudu,“ prohlásil dnes pro média odvolaný radní Energetického regulačního úřadu Vladimír Vlk. Podle dostupných informací se žaloba na vládu ČR týká odvolání vlka jako takového. Žaloba na ERÚ pak směřuje na formu rozvázání jeho pracovního poměru k ERÚ. Podle informací ČTK se jedná o náhradu mzdy, kterou Vlk a Outrata po svém odvolání, na rozdíl od bývalého předsedy Pokorného, nedostali. Bližší informace k oběma žalobám nyní připravujeme.

Vláda ČR v červenci odsouhlasila jmenování Stanislava Trávníčka, bývalého zaměstnance Energetického regulačního úřadu a konzultanta společnosti Ernst and Young. Namísto Vlka a Outraty jako radních vláda jmenovala bývalou místopředsedkyni ERÚ Martinu Krčovou a ředitele odboru statistického a bezpečnosti dodávek na ERÚ, Petra Kusého.

 

Autor: JUDr. Veronika Petrová

Tagy článku