Bývalý šéf severoamerického Hyundai povede divizi vozů Google

Bývalý šéf severoamerického Hyundai povede divizi vozů Google
Autor fotografie: smoothgroover22 CC BY-SA 2.0|Popisek: Autonomní vozítko Googlu
15 / 09 / 2015, 07:00

Google pracuje na komercializaci autonomních vozů a z tohoto důvodu najímá profesionály z automobilového průmyslu.

Jedním z prvních velkých jmen, které do Google v souvislosti s automobilovým průmyslem vstoupilo je John Krafcik, který posledních deset vedl zámořskou pobočku Hyundaie, předtím pracoval čtrnáct let ve společnosti Ford na různých manažerských a vývojových pozicích. Mezi jeho "děti" patří například SUV Ford Expedition a Navigator.

V Hyundai Motor Co. dovedl korejskou značku k rekordním prodejům a zvýšil její podíl na americkém trhu. Během finanční krize v roce 2008 dohlížel na tým, který vytvořil program pojištění, umožňujíci Američanům vrátit vůz, pokud během roku po jeho nákupu přišli o práci. Proto byl jeho odchod v roce 2013, kdy mu Hyundai neprodloužil kontrakt velkým šokem v automobilové komunitě.

Najmutím člověka tohoto kalibru vysílá Google jasný signál, že to s obchodní stránkou autonomních vozidel vidí opravdu vážně a seriózně, a pracuje tan na komercializaci této technologie.

Prototypy vozů společnosti Google jsou testovány na veřejných komunikacích v městských oblastech Kalifornie a nedávno také v Austinu v Texasu. 

Zdroj: Wall Street Journal

 

Tagy článku