Bývalý starosta Londýna Boris Johnson: Cameron podemílá důvěru v demokracii

Bývalý starosta Londýna Boris Johnson: Cameron podemílá důvěru v demokracii
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Brexit
10 / 05 / 2016, 15:45

Johnson zintenzivnil svou kampaň za vystoupení Velké Británie z EU.

Po projevu Davida Camerona, který v současné době vede kampaň za setrvání Velké Británie ve svazku EU, vystoupil se svým projevem i podporovatel ,,brexitu" Boris Johnson. Ten prohlásil, že britský premiér podemílá důvěru v demokracii svými sliby, že ,,odstřihne" příval uprchlíků, což se mu dlouhodobě nedaří. Johnson se vyslovil pro jasný odchod Velké Británie z EU také proto, že Cameron podle jeho názoru selhal v úsilí zajistit nezbytné reformy v Bruselu. 

Britský politik: O všem v EU rozhoduje Německo.

Johnson svůj projev využil mimo jiné k osobním výpadům proti současnému předsedovi vlády. Na přetřes se dostaly i údajné Cameronovy sliby z roku 2013, kdy požadoval reformu EU a jejích institucí. Johnson ve svém projevu uvedl, že Cameron slíbil, že pokud by se to v dlouhodobějším horizontu nepodařilo, tak by byl ochoten se bavit o opuštění takového nefunkčního svazku:

,,A to je přesně to, co by měla vláda dělat (postavit se za ,,brexit"). Pokud se podíváte na to, co nám bylo slíbeno, a co máme, tak by se vláda měla logicky postavit za nás, kteří ,,brexit" požadují."  

Johnson se také ostře vymezil proti fungování EU jako celku a institucí, které pod ni spadají. Řekl, že nenastala ,,žádná změna v kompetencích EU od roku 2013, žádná změna v zemědělské politice", žádná změna ve fungování soudů". Sám EU jako politicko-hospodářský projekt považuje bývalý londýnský starosta za relikt ,,starého režimu."

Jak oboustranně vyostřená kampaň za setrvání či odchod Velké Británie z EU nakonec dopadne, se Britové dozvědí už 23. června.

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace