Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani: Zachránil jsem více černochů než organizace, které je hájí

Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani: Zachránil jsem více černochů než organizace, které je hájí
Autor: redakční databáze|Popisek: New York
11 / 07 / 2016, 18:30

Giuliani považuje některé akce hnutí Black Lives Matter, které upozorňuje na případy zabitých černoch, za pokrytecké.

Bývalý starosta New Yorku Rudi Giuliani poskytl rozhovor televizi MSNBC, kde mimo jiné prohlásil, že ve světle tragických událostí v Dallasu, nepředstavuje policie skutečné nebezpečí pro černochy. Také rozporoval akce skupiny Black Lives Matter, když řekl, že on jako starosta zachránil více černošských životů něž právě toto hnutí.

Giuliani se snažil v interview vysvětlit, že americká policie není rasistická, ale že při bezprostřední konfrontaci s nebezpečnou osobou, která klade odpor, se příslušník policie obává o vlastní život:

,,Pokud kladete policistovi odpor, ten se ihned začne obávat o svůj život. Realitou potom je, že nezáleží, jestli jste černý nebo bílý. Když mě policista vyzve, abych dal ruce nahoru a já se pokusím utéct či po něm sáhnout, nestará se, zda jde o bílého či černého, ale pak může jeho zbraň vystřelit."

Bývalý newyorský starosta pak apeloval, aby se dodržovaly zákonné pokyny policistů a předešlo se případným incidentům:

,,Musíme to učit mladé lidi. Můj otec mě to učil. Když Vám něco řekne policista, udělejte přesně to, co Vám říká. Nezáleží, jestli jste černý nebo bílý."  

Giuliani v rozhovoru poznamenal, že nevěří, policie je ,,v zásadě" rasistická. Argumentoval tím, že 7 z 10 lidí, kteří byli zavražděni minulý rok v New Yorku, byli právě černoši. Dodal, že 75% vrahů, kteří byli usvědčeni, byli také černoši.

Vyjádřil se také k organizaci Black Lives Matter, která podle něj společnost spíše rozděluje, protože upozorňuje pouze na případy zabitých černochů během policejních akcí. Giuliani k tomu řekl, že záleží na všech životech, ať už jde o bělocha či černocha. Podle něho Black Lives Matter neprotestuje, když je každých 14 hodin někdo zabit v Chicagu a existuje přitom 70 a 80 procentní šance, že jde o černocha. Sám pro sebe si položil otázku, kde byla tato organizace, když je například zabito mladé černošské dítě.

Nakonec prohlásil, že on zachránil jako starosta New Yorku více černošských životů než právě Black Lives Matter. Mnoho zákonů na ochranu lidských práv a svobod v New Yorku jsou podle něho ,,šity na míru" černochům, protože v 70% případů jsou oběti vražd právě černoši.

 

Zdroj: dailycaller.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace