Cameron kvůli brexitu vyhrožuje Britům snížením důchodů

Cameron kvůli brexitu vyhrožuje Britům snížením důchodů
12 / 06 / 2016, 10:15

Je to jen "ubohé zastrašování důchodců" uvedl zastánce brexitu

Londýn - Britský premiér David Cameron varoval, že odchod Británie z EU, takzvaný brexit, by vedl ke snížení peněz na důchody a státní zdravotnictví. Svým vyjádřením v dnešním britském tisku se Cameron podle agentury Reuters snaží před referendem o členství v unii získat podporu některých z dosavadních zastánců brexitu.

Podle průzkumu zveřejněného 7. června, v celé  Evropě narůstá euroskepticismus, například dvě třetiny Britů a Řeků, a nejen jich, chtějí vrátit některé pravomoci z Bruselu zpět ke svým vládám. 

Cameron vyhlásil referendum 23. června pod tlakem části své vládní Konzervativní strany, ale sám je v čele kampaně za zachování britského členství. Většina dosavadních předvolebních průzkumů ukazuje, že výsledek plebiscitu by měl být velmi těsný. Také naznačily, že někteří starší zastánci brexitu sledují debatu a mohli by v den hlasování změnit názor.

"Budete muset začít snižovat a omezovat to, co má pro lidi skutečný význam, ať už se jedná o peníze pro státní zdravotní systém nebo náš důchodový systém," řekl Cameron listu The Observer.

Jeden z významných zastánců brexitu a bývalý ministr Iain Duncan Smith obvinil Camerona, že podobná prohlášení jsou "ubohým zastrašováním" voličů, zvlášť důchodců.

Není to poprvé, kdy britský premiér vyhrožuje nejen britským voličům. Začátkem května uvedl, že v případě odchodu Velké Británie ze svazku EU může být ohrožena stabilita a mír v Evropě. Pokud by se Britové vyjádřili v červnovém referendu pro odchod země z EU, Evropu by podle Camerona mohly zachvátit nové války, a to i třetí světová.

Server breitbart.com včera zveřejnil informaci, že poslanci Evropského parlamentu (EP) vůbec nevědí, jak reagovat na bezprecedentní situaci. Uvádí, že na červnovém plenárním zasedání Evropského parlamentu se probíraly všechny možné otázky, včetně migrační krize nebo nové návrhy na boj EU s daňovými úniky, ale vůbec se nejednalo o tom, co nastane, pokud Britové v referendu odsouhlasí vystoupení z EU. Jedna socialistická europoslankyně to přirovnala k "pštrosí politice" a Gianni Pitella, vůdce skupiny socialistů a demokratů, poznamenal:

"Co budeme dělat potom? Doufám ale, že všichni budeme mít na červencovém zasedání velkou party k oslavě "Brexinu".

Tagy: Brexit

Většina Britů požaduje odchod z EU: "Hůř se mít nebudeme"

Italové přestávají mít rádi Evropskou unii a skoro polovina by z ní chtěla vystoupit. Její zakládající člen se tak stává jednou z nejeuroskeptičtějších zemí v celém 28členném bloku. 

 

Tagy článku