Carmel: Izraelský tank budoucnosti

Carmel: Izraelský tank budoucnosti
Autor fotografie: Israel Defense Forces|Popisek: Stávající těžký tank Merkava IV
15 / 11 / 2015, 08:00

Výzkumné a vývojové centrum izraelského ministerstva obrany pracuje na demonstrátoru izraelského tanku budoucnosti.

Podle zdrojů Carmel – hebrejský akronym pro Advanced Ground Combat Vehicle nebude Merkava Mk5, a nebude nahrazovat stávající Merkavy Mk4, které se budou vyrábět až do roku 2020.

Nový tank bude střední velikosti a plánovaná hmotnost je jen 32 tun, posádka bude díky vysokému stupni automatizace pouze dvou nebo tříčlenná, hlavní výzbroj ale bude na úrovni Merkavy s tím rozdílem, že věž bude bezosádková s automatickým nabíjením. Pohon tohoto tanku bude pravděpodobně diesel elektrický hybrid.

Vývoj tanku závisí na rozvoji materiálů a technologií, je to tedy běh na delší trať.

„Carmel je dlouhodobý projekt, nebude soutěžit s probíhajícím výrobním programem, nebo Merkavou Mk4,“ řekl zdroj z ministerstva obrany serveru Defense News.

Carmel bude v budoucnu operovat po boku tanků Merkava, operační nasazení se neočekává dřív než v letech 2025 nebo 2027. Nízká hmotnost mu má umožnit operovat i v hustě osídlených městských oblastech.

Zdroj: Defense News, Israel Defense

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace