Časozberné videá od Google Earth, zaznamenávajú zmeny na zemskom povrchu, za posledných 33 rokov

Časozberné videá od Google Earth, zaznamenávajú zmeny na zemskom povrchu, za posledných 33 rokov
Autor fotografie: Screenshot/YouTube|Popisek: Ilustračný obrázok
24 / 09 / 2017, 12:00

V roku 2013, začala spoločnosť Google Earth Engine pracovať na novej metóde pozorovania zemského povrchu.

Tento program dostal názov Timelabse, vďaka ktorému si môžte pozrieť zmenu jednotlivých miest na Zemi, a to za posledných 33 rokov.

Timelabse je program, ktorý umožňuje vedcom, výskumníkom, novinárom či laickej verejnosti odhaliť zmeny, zmapovať trendy, či kvantifikovať rozdiely na zemskou povrchu.

Pozrite si, ako sa za 33 rokov zmenšil povrch Mŕtveho mora, Aralského jazera či Shirasovho ľadovca v Antarktíde.

Vysýchanie Aralského jazera.

Vysýchanie Mŕtveho mora

Topenie Shirasovho ľadovca v Antarktíde.

Rozrástanie Kuwait City

Rozrástanie Dubaja

Topenie Kolubíjskeho ľadovca na Aljaške

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.