CDU/CSU a SPD podepíšou v Berlíně novou koaliční smlouvu

CDU/CSU a SPD podepíšou v Berlíně novou koaliční smlouvu
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Angela Merkelová
12 / 03 / 2018, 08:00

Zástupci konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) dnes odpoledne v Berlíně podepíšou koaliční smlouvu. Ve středu by pak ve Spolkovém sněmu, kde disponují pohodlnou většinou, měli znovu kancléřkou zvolit šéfku CDU Angelu Merkelovou.

Již třetí velká koalice za poslední čtyři volební období se nerodila jednoduše, a Německo se jí tak dočká až téměř půl roku po zářijových volbách. Původně Merkelová usilovala o vznik koalice se svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými, po listopadovém krachu jednání se ale znovu obrátila na sociální demokraty. Ti sice po parlamentních volbách, v nichž stejně jako CDU/CSU výrazně oslabili, pokračování velké koalice vylučovali, nakonec se pro ni ale znovu rozhodli.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace