Čečenský gang převaděčů pašoval migranty i přes Slovensko

Čečenský gang převaděčů pašoval migranty i přes Slovensko
Autor fotografie: Europol|Popisek: Policisté zajistili finanční hotovost, zbraně i cennosti
25 / 07 / 2016, 16:45

Rakušané, Maďaři a Europol rozbili síť převádějící migranty i přes Slovensko

Brusel - Rakouské a maďarské úřady ve spolupráci s Europolem odhalily převaděčskou síť, která pašovala migranty přes hranice.  Oznámil to dnes evropský policejní úřad Europol. Trasy, které skupina k přepravě lidí využívala, vedly v některých případech také přes Slovensko.

Rumun pašoval přes ČR v dodávce 31 íráckých migrantů

Při společné akci proti pašerácké síti bylo minulý čtvrtek zatčeno sedm osob v Rakousku a jeden člověk v Maďarsku. Skupinu převaděčů podle Europolu tvořilo celkem 25 občanů Ruské federace, původem z Čečenska. Klíčový člověk najímal v Rakousku řidiče a posílal je do Maďarska, kde další členové skupiny získávali "zákazníky" mezi migranty v uprchlických táborech.

Skupina do Rakouska či Německa zřejmě přepravila nejméně dvě stovky lidí, původem z Afghánistánu, Iráku, Íránu a Sýrie. Za cestu do Rakouska žádala okolo 300 eur (přes 8000 Kč) za osobu, za odvoz do Německa mezi 700 a 800 eury (19.000 - 21.500 Kč).

Ve snaze vyhnout se odhalení skupina využívala k cestě do Rakouska různé trasy, včetně jízd přes Slovensko. V jednom případě použité vozidlo zastavily maďarské orgány až v Rakousku právě po honičce přes Slovensko.

V posledních měsících bylo v Rakousku, Německu, Maďarsku a na Slovensko zjištěno nejméně deset případů převaděčství, upozornil dnes Europol.

"Zaplatil jsem pašerákům 8.000 eur za cestu do Německa a skončil jsem v Srbsku," stěžuje si jeden z uprchlíků

Tagy článku