Čech umlácen britskými výrostky ve východním Londýně

Čech umlácen britskými výrostky ve východním Londýně
Autor fotografie: André Gustavo Stumpf |Popisek: Ilustrační foto
23 / 09 / 2016, 16:30

Zdeněk Makar, který pracoval pro cateringovou firmu se vracel domů z drinků s kolegy, když byl zabit ve východním Londýně.

Zdeněk Makar byl zapojen do "menší" hádky s teenagery ve fastfoodu Perfect Fried Chicken na ulici East India Dock Road. Zde byl napaden řetězem od kola, když ho po hádce následovali britští výrostci ven, jak potvrdil svědek.

O deset minut později podle svědků na místo dorazila policie. Muž ležel v louži krve nedaleko od místa, kde se pohádal s mladíky. Policie už vyhlásila pátrání po čtveřici mladíků a prověřuje záznam z bezpečnostních kamer restaurace. 

Útoky na Poláky ve Velké Británii nepřestávají

Zdeněk pracoval pro firmu Harbour & Jones jako asistent generálního manažera.

Policie byla volána Londýnskou záchrannou službou poté, co byl těžce zraněný Čech nalezen cyklistou naproti stanici All Saints DLR krátce před středeční půlnocí.

Majitel Perfect Fried Chicken řekl, že Makar oblečený v šedém obleku, se pohádal s jiným zákazníkem, když čekali na své jídlo a začali si nadávat. Konflikt ale rychle skončil a personál netušil, k jakému dramatu se schyluje.

Zdeněk Makar byl udeřen do hlavy těžkým řetězem a zůstal ležet na zemi, kde ho nalezl cyklista, který ho ale nebyl schopen zachránit.

"My tento čin nedáváme do souvislosti s politicky motivovanými útoky namířenými proti přistěhovalcům, o kterých se v souvislosti se změnou atmosféry po brexitu (odchodu země z EU) ve Velké Británii hovoří," řekla v ČT mluvčí ministerstva zahraničí ČR Irena Valentová.

V britském Telfordu byl napaden další Polák. Utrpěl řezné rány do krku

Naopak jako etnicky motivovaný zločin britské a polské úřady označily srpnový útok asi dvacetičlenného davu mládeže v anglickém Harlow na dvojici Poláků, z nichž jeden na následky zranění zemřel. Po červnovém britském referendu o odchodu z EU se v Británii zvýšil počet útoků na Poláky a polská vládní delegace přiletěla začátkem září do Londýna o tom jednat. Britská ministryně vnitra Amber Ruddová přislíbila, že pozorně dohlédne na vyšetřování podobných útoků.

Dvacet britských teenagerů napadlo dva Poláky. Jeden z nich na následky útoku zemřel

Podle oficiálních údajů z roku 2014 žije v Británii asi 790.000 Poláků, což je činí po Indech druhou největší komunitou přistěhovalců v zemi. Podle českých úřadů v loňském roce na území Británie pracovalo asi 37.000 Čechů.

Zdroj: Daily Mirror

Komentář: Velká Británie má velký problém. S útoky na Poláky

Tagy článku